billie eilish

yeni(ilk) albümüne taktım. tekrar tekrar dinliyorum. normalde böyle listelerde üst sıraya oynayan şeyler dinleyen bir insan da değilim.(tamam, lana del rey ve lil peep dışında diyeyim. yalnız aşırı self-explanatory oldu bu parantez :D)

sizce billie eilish cidden iyi mi, yeni ve farklı bir şey mi yapıyor? yoksa ben dahil herkes tarafından abartılıyor mu?

Çevresi fazla, çok şişirdiler bence. Her şarkısı birbirine benziyor. Aynı sözler, aynı müzik, aynı söyleyiş tarzı.

  • eazy  (30.03.19 01:45:20)
billie beni sarmadı ama halsey ve khalid'e çok fena sardım.

  • aydogank  (30.03.19 05:51:56)
ben baya beğendim

  • blacksky  (30.03.19 08:17:48)
Beni de aldı biraz. Tam fan değilim ama hoş

  • bir ileti paylastim  (30.03.19 10:01:06)
çok iyi sürüldü piyasaya. tarzını ben de sevdim ama böyle bir albüm daha çıkarsa dinler miyim bilmiyorum. albümdeki şarkılar da birbirinin çok benzeri zaten. lorde gibi sönüp gitmez ve kendini geliştirerek ilerler umarım.

  • violetsky  (30.03.19 13:05:44)
duymamıştım adını, dinledim 3-5 şarkısını ve bi özellik göremedim. gloomy, elektro-distort edilmiş vokalleri sevmiyorum; fazla depresif.

farklı mı? tarzı sevmeyen biri olarak bile benim aklıma başka çağrışımlar geldi. bi daha dinledim onları, beğenemedim.

mainstream usa dinleyicisi için farklı olabilir, listelerde üst sıralara oynuyorsa sevilmiş demek.
ama benim gibi normal müzik zevki indie-alternatif bazlı olanlar için pek bir şey ifade etmiyordur sanırım. wow bişey duymadım ben en azından.
  • Jux  (30.03.19 13:52:29 ~ 13:54:12)