İnternet şantajına uğruyorum ne yapbilirim acil

Merhaba. Olay benim başıma gelmedi. Abimin diyelim. Appstoredan vidomodo isimli bir video programı indiriyor. Videoya ekleyip çıkarabiliyosun bişiler. Abim de müstehcen yerleri de içinde olmak ğzere eşine yollamak için video çekiyor. Sonra bir bulgar nunara videoyu yolluyor. Bana 5bin euro yollamazsan yayarım vs. Türkçe konuşuyor adam whatsaptan. 1000 euro kaptırdık ama arkası gelecek belliki acil yardım lütfen

"Sonra bir bulgar nunara videoyu yolluyor." derken ne demek istedin? Videoyu bulgar numaraya da mı göndermiş?

  • diffarentiationation  (29.03.19 21:22:03)
Şikayette bulunun bilisim suclarina.

  • nick konusunda kararsizim  (29.03.19 21:22:56)
Hayır whatsaptan bir numara bu videoyu whatsaptan atıyor abime bende var yayacam diye

  • 00 08  (29.03.19 21:25:26)
Benim arkadaşımın başına bu tarz bi şantaj yapılmıştı. Göndermedi para falan, sonucunda da hiçbi şey olmadı. 1000 yolladıysanız bunun devamı da gelir. Hiç yollamasaydınız keşke.

  • mg3929  (29.03.19 21:25:57)
Videoyu nereye yayabilir? Tanisiklarinizin sosyal medya hesabi ya da numarasi yoksa istediği yere yaysin.
Ne yaparsan yap diyin gecin. Bir yere upload edip linkini atarsa al bak yaydim diye, videoyu kaldirtirsiniz.
Tirsmadiginizi anlarsa bundan ekmek cikmayip diyip baska avlara yonelir.
1000euro kaptirmis olmaniz o yinden cok kotu olmus. Taviz vermeyecektiniz.
  • stavro  (29.03.19 21:37:52)
Programi appstore sikayet et , daha da para yollama

  • Diskirminant  (29.03.19 21:47:48)
Ayrica belki appstore yayinci ismi vs de yayinlaniyor olabilir turk vatandasi ise yayinci suc duyurusunda bulunabilirsin.

  • Diskirminant  (29.03.19 21:55:30)
Program artık yok ki kaldırılmış appstoredan

  • 00 08  (29.03.19 21:56:15)
Abin ünlü değilse kim ne yapsın bir erkeğin görüntülerini. Yayılmaz bile.

  • prizmatik  (29.03.19 23:07:32)
boşuna para vermişsiniz. ben olsam yayarsan yay amk derdim. elalem yarak görsün. erkekler ne ara böyle utangaç oldular ya

  • dafuq  (30.03.19 09:09:38)
bekara kari bosamak kolay. ulan demek ki adamin statusu, durumu sizinkinden farkli. neyse cok zor bir durum. ama ben gene de tam tersi yapardim. yaymazsan namussuzsun diye tehdit eder ve soyle derdim. parayi gonderdim ama savciliga da suc duyurusunda bulundum. bankalardan olmadi videoyu yaydigin platformdan ip adresini bulup agzini burnunu kiricam sonra da iceri attircam derdim.

  • dokunmakalbime  (30.03.19 10:22:20)
Yav abimin kitapları falan var prof. Kendisi

  • 00 08  (30.03.19 14:41:52)
buradan cozum aramaktansa bir avukata gidin.

durumu detayli bilmeden bir sey soylemek zor.
  • cedex  (30.03.19 15:09:02)
kitapları falan olsun, prof olsun ne farkeder.
yine aynı şeyi diyorum. erkekler için bu şantajın işlememesi lazım.
bu ülkede milletvekili, ana muhalefet lideri, ana haber sunucusu, meşhur din adamı, bir sürü insanın seks kasedi çıktı. hala saygı görüyor bu insanlar.
para vermenin sonu yok. daha çok ister bu herifler.
  • dafuq  (30.03.19 15:14:15)
Haklsınız ikna ettim kendisini engelledik adamı avukatla konuştuk yurtdışı olduğundan bulunmaz diyor o yğzden size danıştım çok sağolun

  • 00 08  (30.03.19 15:45:46)
1000 € paşa paşa ödediniz mi cidden?
yahu yaysın. internette milyonlarca vardır belki. kim pornhubda eniştesine denk gelmiş şimdiye kadar?
sanki ünlü biri de milyonlar ifşasını bekliyor.
  • elorelia  (30.03.19 15:51:25)
cloud iznine göre isim soyisim bilgisi, tel olduğuna göre google araması ile kişinin iş yaptığı üniversite bulunup; öğrenci grupları, ifşa sayfaları gibi yerlere atılırsa adamın kariyeri biter. bu tehdidi yapan kişinin av sayısına göre değişir durum. başka avları varsa uğraşmadan onlara yönelir. ama zaten 1000€ kaptığı için detaylı araştırmaya girebilir bence.

adamın pornhub'a yüklemekle tehdit ettiğini sanmıyorum. 100 kere yaptıysa nereye yollayacağını, nasıl araştırma yapacağını biliyodur.
  • altin yumurtlayan lavuk  (30.03.19 15:56:50 ~ 16:02:58)