Tek başına İngilizce öğrenmek

En hızlı, işlevsel ve doğru şekilde intermediate ya da upper-intermediate seviyesinde İngilizce öğrenmek için ne yapmalı?

Günde 3 saat ayrılarak ve disiplinle ilerleyerek sonuç alabilmek için neler önerirsiniz? Kitap, makale, Youtube kanalı, TV, iyi bir internet sitesi, app'ler vs.

tek başınadan kastını tam olarak anlamadım ama başka insanlarla konuşmadan istediğin seviyeye gelmen pek mümkün değil.
çok çeşitli uygulama ve youtube kanalından yardım almama rağmen, istediğim gibi bir sonuç alamıyorum. bol bol konuşma yapman lazım. sadece maruz kalmak yetmiyor.

bence hiç çekinme, ilk önce kendi seviyene yakın birilerini bul. ilerletmeye başladıkça ana dili ingilizce olan arkadaşlar edinmeye çalış.
  • savata  (29.03.19 17:24:55)
Learn english with tv series kanalini takip et yotube da.

  • stavro  (29.03.19 20:48:18)
more to read alın, vocab ve reading için harika. bbc'nin 6 dakikalık listening videoları var app olarak, onu kullanın. reading, listening, writing ve speaking yapmadan sadece kağıt üzerinde çalışacaksanız da hiç başlamadan bitirin.

  • mehmed resad  (29.03.19 21:14:40)
turkce'yi unutun. konusabilecegin, yazabilecegin, dusunebilecegin, kendi icinde kendinle konusabilecegin, okuyabilecegin, dinleyip anlayabilecegin tek dil ingilizceymis gibi gunluk hayatinizi yasamaya baslayin. bu ise yariyor.

  • Leonardo~Da~Vinci  (29.03.19 21:58:55 ~ 21:59:32)