hepsiburada.com iade ve geri ödeme süreci

ilk kez hepsiburada.com üzerinden bir iade talebi oluşturdum. diyelim ki, kredi kartı ile satın aldığım ürünün iadesine karar verdiler. geri ödeme yapacaklarında ve paramı kredi kartıma yatıracakları sırada kredi kartı bilgilerim satıcı firmada -diyelim ki samsung'da - mevcut mudur? zira site üzerinden hızlı ödeme araçları oluşturmayıp kart bilgilerimi kayıtlı tutmuyorum? alışveriş yaparken her defasında kredi kartı bilgilerimi baştan yazıyorum? bu adamlar geri ödemeyi nasıl yapacaklar? süreç nasıl işliyor?

Pazar yerleri parayı bir süre havuzda tutarlar. Satıcı firmaya hemen aktarılmaz para. Bu havuzda paranın bekleme süresi satıcı firmalar ile pazar yerlerinin yaptığı anlaşmalara göre değişiklik gösterebiliyor. Eğer paranız hala havuzda ise satıcı firma değil bizzat Hepsiburada parayı sizin alışveriş yaptığınız karta gönderiyor. Hoş paranız aktarılmış olsa bile satıcı firmanın hepsiburada havuzunda illa ki başka alışverişler kaynaklı parası bulunuyor. Oradan kesilip gönderiliyor. Sizin bilgilerinizin orada kayıtlı olmamasının bir önemi yok sonuç olarak hepsiburadanın sanal posundan geçiyor ödemeniz. Aynı şekilde geri aktarılıyor.

  • Deathcomenearme  (28.03.19 20:30:16)
satıcı ile işiniz yok. hepsiburada yaptığınız kredi kartı işlemini iptal edecek.

kredi kartı bilgileriniz hepsiburada'da mevcut, merak etmeyin.
  • babilbaligi  (29.03.19 05:12:58)