Temizlik için gelen teyzenin tribi ve anketimsi sorular

Temizlik için bir süredir bir teyze geliyordu 15 günde 1. Bu ay denk getiremedik ve 1 hafta atladık. Evde olmayacaktık vs. Ve önceden de söylemiştim, şimdi beni arayıp trip attı ben aslında ayda 1 gitmem 15 günde 1 olmayacaksa size de gelmeyeyim çok yoruluyorum vs diye. sadece bir kereliğe mahsustu denk getiremedik dedim.

1) tribinde haklı mı?
2) temizlik için biri geliyor mu ve ne kadar ödüyorsunuz?
3) gereksiz bir harcama mı?

Ayda 2 kez geldiğinden aylık toplam 400 tl ödüyoruz ben bana zaman kazandırdığını düşündüğümden az çok mutluydum ama bu trip olayı beni üzdü ve düşündürdü.

haksız
hayır
gereksiz.
  • a darkness coming  (28.03.19 15:47:40)
1) haksiz. basima gelse o zaman biz baska birini bulalim derdim.
2) gelmiyor.
3) gereksiz bir harcama olup olmadigi sizin toplam gelirinizle alakali sanirim.
  • pilav  (28.03.19 15:49:56)
1. eğer ki "ben kendimi ayda sizden şu kadar alacağım paraya göre ayarlamıştım. madur oldum, bir daha olmazsa iyi olur" deseydi haklıydı. bu şekliyle pek haklı değil. belki dile getirememiştir meramını.

2. gelmiyor kimse.

3. gereksiz harcama diyemem. elinizden gelmiyordur, vaktiniz yoktur, her şeyi geçtim temizlik yapmayı sevmiyorsunuzdur ve çağırırsınız eve birisini.
  • teritori  (28.03.19 15:51:24)
1) Haksiz
2) Gelmiyor
3) Bence gereksiz.
Yaslanip elden ayaktan düsersem o zaman böyle bir hizmet satin alirim.
Parasindan ziyade baskasinin benim evime girip, özel alanimi görmesi fikri hosuma gitmiyor.
  • chitosan  (28.03.19 15:54:42 ~ 15:55:18)
Haksiz
Gelmiyor
Gereksiz. Useniyorsaniz ya da evi cok kirletiyoraniz gerekli.
  • stavro  (28.03.19 15:55:02)
1- haksiz. sizi yumusak yuzlu gormus. hizmet sektoru, emekci diye fazladan bir hassasiyet gosteriyor olabilirsiniz ama bu bir is. tanimi ve karsiligi belli. hayir isi degil evinizi temizlemesi.

2- kendim temizliyorum evimi.

3- durumdan duruma degisir. bu bir luks. siz kendi isinizi yapmasi icin birisine para oduyorsunuz. bu sayede temiz bir ev ve hayatiniza 2-3 saat satin almis oluyorsunuz.
  • jimicik  (28.03.19 15:56:46)
1- haksız, çekip gitsin derim.
2- geliyor, 180 (ev villa).
3- kesinlikle aşırı gerekli bir harcama, durumun oldukça sıklığını arttırabilirsin.
evdeki koca ya da erkek sevgili ne kadarda ev işlerine katılırım dese de ana iş maalesef kadınlara düşüyor. kadınlarda kendini ne kadar bu işlerde yıpratırlarsa o kadar gergin olurlar ve ilişkiniz o kadar zedelenir.

ben evlenmeden önce annem, oğlum dışarıda az yemek yiyin, 2 kere sinemaya az gidin ama mutlaka kadın tutun demişti.
  • you and whose army  (28.03.19 16:01:48)
haksiz
istanbul'da yasiyorken 2 haftada 1 geliyordu toplam 250
maddi durumu olan biri icin hic gereksiz oldugunu dusunmuyorum
  • try again fail again fail better  (28.03.19 16:06:49)
1. İlk defa böyle bir şey olduğu için haksız.
2. Geliyor; her gelişi 150 lira. İki haftada bir geliyor, toplamda 300 lira.
3. Benim için gerekli zira bu şekilde zamanımı satın almış oluyorum. Evde olmadığım için cam, banyo duvarı temizleme, ütü yapma vs gibi belli başlı büyük işleri yapamıyorum, yaparsam da çok zaman harcıyorum. Bu yüzden iki haftada bir gelmesi çok iyi oluyor. Kalan zamanlarda genel temizliği ben yapıyorum zaten. Büyük yükü üstümden aldığı için verdiğim paraya asla üzülmüyorum.
  • fraise  (28.03.19 16:07:21)
1 - tribinde haksız, senin yerinde olsam direkt o zaman gelmeyin derdim. çok yorulması senin sorunun değil, iki haftada bir düzenli gelince yorulmuyor da önceden haber vererek hizmeti bir sonraki hafta aldığınızda mı yoruluyor ne saçma, yoruluyorsa bu işi yapmasın. ne kadar gereksiz bir trip ya, durduğum yerde sinirlendim gerçekten.
2 - geliyor, mutlubiev'den 2 haftada 1 temizlik hizmeti alıyoruz, 165 lira (veya üç aşağı bir yukarı benzer bir tutar) ödüyoruz. en son girip bakmadım.
3 - dünyanın en gerekli ev harcaması, siz bu paraya temizliğe ayıracağınız vakti satın alıyorsunuz öyle düşünün.
  • evde liyakat kalmamis  (28.03.19 16:12:06)
1. haksız.
2. gelmiyor.
3. kendiniz temizleyemiyorsanız gerekli. yoksa, temizlik yapan ile beraber bende evde olduğum sürece bir mantıklı tarafı yok bence (standart apartman dairesi için yorumum, bu tabi 20 odalı köşk falan vardır onu bilemem :)).
  • helenart  (28.03.19 16:13:42)
1. Haklı ama ifade ediş biçimi haksız.
2. Haftada 1 geliyor. 150 lira.
3. Bekar bir erkek olarak %100 gerekli!
  • iwasbornonamountainside  (28.03.19 16:14:28)
1) Muhtemelen paranın yeri hazırdır, o nedenle haklı. Ama ifade etme biçimi yanlış. +1
2) 150 TL ödüyorum. Benim sıkıntım sizimkinin tam tersi. Haftada bir gelmesini istiyorum. Sık sık ekiyor.
3) Evim ufak olmasına rağmen benim için gerekli. 4 kedi var, baş edemiyorum. Dip bucak temizlik yapmaya enerjim yok. Yaptığım işi de beğenmiyorum, hijyenik bulmuyorum. Ütü de hallolduğu için çok memnunum.
  • auroraaurora  (28.03.19 16:21:06)
1.değil.
2.gelmiyor.
3.duruma göre değişir.
  • mikahakkinen  (28.03.19 16:25:22)
1)Aylik olarak yaptigi icin belli bi bindirim uyguluyorsa ve alacagi para ile bir yere odeme yapiyorsa sikintiya dusmus olabilir. Sizin maasinizi eksik almanizla ayni sey gibi ama daha kibar bir dille ifade edebilirdi.
2)Annem cam silme zamani geldiginde temizlikci alir. Camlar, ev kapi genel temizligi 250ye yapiyor. Ayda iki kere gelse 500tl.
3)Cam silinecekse cok gerekli ama klasik sil, supur, toz al, banyo tuvalet icinse hic gerek yok. Herkesin yapabilecegi isler.
  • nick konusunda kararsizim  (28.03.19 16:46:33 ~ 17:40:30)
1) haksız
2) yarım gün 100 TL
3) gerekli
  • peggy  (28.03.19 16:52:40)
1)genellikle boş günleri kalmıyor, trip yapası varmış yapmış. temizliğinden memnunsanız görmezden gelin. alışkanlığa dönüştürürse bu trip işini, o zaman başka birini araşırırsınız.
2)geliyor. ama ben sade yaşamaya taktığım ve evimde çok az eşya olduğu için normalde 180-200 tl'ye giderken bana 150'ye geliyor.
3)ben yalnız yaşadığım halde düzenli olarak çağırıyorum. beklentilerin, yapmak istediklerin, temizlik işinden hoşlanıp hoşlanmaman, sosyal hayatın gibi gibi bir sürü gerekçesi var. kime göre gerekli kime göre gereksiz? buna siz karar vereceksiniz. mesela ben kendim için son derece gerekli buluyorum çünkü sosyalleşmeyi ve kendine zaman ayırmayı seven bir yapım var.
  • Phoebe  (28.03.19 16:56:51)
1. Haklı ama ifade biçimi yanlış +1
Erken de haber verdik diyorsunuz gerçi, bizim ablayı bir kere alamayacaktık (planlı elektrik kesintisi vardı, gelse de iş yapamayacaktı) durumu söyledik, bir önceki gün gideceği evle konuşup bir seferlik yerimizi değiştirdi. Hem gelirinden olmadı hem bizim işimiz görüldü.

2. Ayda bir geliyor, hatta sizinki gibi normalde herkese iki haftada bir gidiyor ama biz o iki haftayı bir arkadaşımızla paylaştık, bir bize geliyor bir ona gidiyor. 190 veriyoruz günlük.

3. O size bağlı, bence hiç gereksiz değil.
  • kobuzchu kiz  (28.03.19 17:04:12)
1)bana muhtaç neden trip atmayayım kafası bence
özellikle büyükşehirde yaşıyosan görüyorsundur millet bana gel bana gel diye yalvarıyor
çalışan kadın ve erkekler temizlik bir günde bitsin diye neredeyse ağlayacaklar
sonuç:şımarıyorlar
2)hayır
3)değil aslında ama görüyosun sen güvenip eve alıyosun bş de üstüne trip yiyosun :)
  • davy_jones77  (28.03.19 17:24:31)
Bu olaydan alakasız olarak söylüyorum, hayatta asla parasını verdiğiniz bir personelin tribini çekmeyin. Dert dinlenir, anlayışlı olunur bunlar ayrı şeyler ama hem para verip hem sizle alakalı şikayetlerini dinlemek asla olmamalı.

devam ederseniz uzun vadede tepenize çıkar. başka temizlikçi bakmaya başlayın. bu coğrafyada işler böyle. yüzün yumuşak olursa hemen ezmeyi denerler.
  • rosencruz  (28.03.19 17:25:57)
1.gelmeyecegi gunleri onceden soylemek lazimki kadin da magdur olmasin. Baskasina randevu verebilsin o gunler icin. Bu yuzden hem hakli hem haksiz.
2.tum gun 170. (3+1 ama bir oda kullanilmiyor) hali,koltuk,cam, banyo, wc, yerler temizleniyor. Toz almiyor, utu vs yapmiyor.
3.bence gunumuzun bir gerekliligi.
  • nax  (28.03.19 18:59:36)