[]

fizyoterapi

Fizyoterapi öğrenmek için, bu işi öğrenip uygulamak için, uzmanlaşmak için ne yapılabilir?

geleneksel olarak, öss ve üniversite yolu var, okey.

onun dışında mesela, onlayn eğitim olabilir. ama tr'de buna bakış nasıl, 5 yıl sonrası için ihtimal var mı? ya da çıraklık vs ile ilerleyen ve yapan, ya da özel kursla uzmanlaşan var mı mesela bildiğiniz?

tl,dr: şu andan itibaren fizyoterapi örenip bu alanda çalışmak istiyorum & üniversite hazırlanması ve okuması yıllarını verimli görmüyorum. Ne yapayım?

 
taylanda gidip 3-5 ay tedavi amaçlı masaj dersleri alabilirsiniz.


  • yemrem  (28.03.19 11:14:24) 
masaj değil, full anatomi, sakatlık, fiziksel hasar vs kapsamlı bi eğitim


  • neynep  (28.03.19 11:19:23) 
işte onunla ilgili olarak aslında diplomalı bir eğitim almanız gerekiyor. diploma olmadan nasıl olur diye bir tek o aklıma geldi. bunun bizde de eğitimi var mıdır, vardır. ancak tayland dan alınmış sertifika tercih nedeni oluyor nedense.

sakatlık, fiziksel hasar vs. konularında insanlar doktorları bile ince eleyip sık dokurken, doktorları beğenmezken benim sertifikam var diyenlere hiç güvenmezler diye düşünüyorum. diplomasız olarak vereceğiniz hizmet de masaj veya tıpta alternatif yöntemler dedikleri nane oluyor
  • yemrem  (28.03.19 12:05:40) 
anladım. diplomasız olmak değil amacım aslında. Diploma olsun tabii, yeterlilik belgesi olsun. Ama okulun yoğunluğu ve verimliliği paralel mi, şu zamanın sunduğu imkanlar avantaj olabilir mi bu konuda, böyle bişeyler düşünülüyor mu acaba diye merak ettim


  • neynep  (28.03.19 12:16:22) 
fizyoterapistlik yerine hekimlik koyup tekrar düşün.
kendin için akademik eğitimi olmayan birini tercih eder miydin?
fizyoterapi ciddi bir iş. mutlaka lisans eğitimini al. aksi halde kırık çıkıkçıdan öteye gitmemiş olursun. dolayısıyla hiçbir zaman da meslek sahibi olamazsın.
en fazla birkaç yerden sertifika alıp masör/masöz unvanı alırsın.
  • d e j i n  (29.03.19 02:01:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.