[]

sim kartı kırmak

neden arkada bir iz bırakmama eylemi olarak düşünülüyor ve bu kadar yaygın olarak biliniyor? daha da önemli insanlar neden bunun gerçekten işe yaradığına inanıyor?
 
Mr robot dizisinden cikti sanirim.


  • acemi  (27.03.19 23:10:07) 
İşe yaramıyor muymuş...


  • adwokat  (27.03.19 23:29:53) 
elbette bilinçli dezenformasyon. ününü bildiğimiz istihbarat teşkilatları böyle bilinsin istiyor. sigara lobisi gibi ama farklı çalışıyor.


  • ozdek  (27.03.19 23:46:48) 
sim kart temelinde hafızası olan, operatöre özel yazılım bulunduran bir microcontroller. kırdığında bir kaç şeyi engellemiş olursun.

eğer dışarıdan görülen altın renkli pin çıkışlarını değil de gerçekten işlemciyi kırarsan veri kurtarılması çok zor bir hale gelir. Rehber, sms gibi verilerine karttan ulaşamazlar.

Ama oldukça etkisiz bir yöntem sms'ler de operatörde duruyor, arama kayıtların da operatörde duruyor. Anca henüz aramadığın numaralar varsa belki onların ele geçirilmesini engelleyebilirsin.

Ayrıca en büyük markalarda bile bilinçli/bilinçsiz güvenlik açıkları varken sim kart telefona takılı olmuş olmamış, sana ulaşılması teknolojik olarak mümkün.
  • kimlanbu  (28.03.19 11:40:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.