burada perfect neden kullanılır ?

şimdi adam yolda kızla gidiyor bir ses duyuyorlar .kız diyor ki hayırdır kim olabilir bunlar diyor adam da şunu diyor :

" if it is the people that i have trained,they should be able to hide their presence ."

şimdi arkadaşlar benim kafama takılan "that i have trained."

burada niye that i trained denmemiş ?

if li cümle olduğu için mi dicem ama that clause da if şartının ana cümlesi içinde kullanılmış perfect tense.

it is the people derken o insanların daha önceden onları eğittiğini belirtmek için mi perfect diye i have trained dicem ? ama simple past da olabilirdi.

burada ne var tam olarak biri açıklayabilir mi ?

eğitim devam ediyordur? ya da daha bitmemiştir.

  • theconqueror  (27.03.19 22:50:19)
Adam hali hazırda training işine devam ediyordur. Yolda gördüğü kişilerin eğitimi henüz bitmemiştir.

  • rakidabalikolsa  (27.03.19 22:54:03)
-does he/she ready to work?
+dont worry i trained the new recruit.
-so can he/she work in full capacity?
+well no, his/her traning is just over. he/she will be ready to serve in full capacity in couple of weeks
-ok let me know after couple of weeks when he/she is ready

-does he/she ready to work?
+dont worry i have trained the new recuit.
-ok i am calling him/her
  • dedim dedim de kime dedim  (27.03.19 23:25:30 ~ 28.03.19 15:29:44)