Araba almak

>>>Araba almak istiyoruz.Durum şu: ablam,annem ve ben ehliyetimiz var fakat araç pratiğimiz yok. Çok iyi bilen bir kuzen var,şu an bizle kalıyor.Ben size pratik yaptirrim diyor.Bir nevi öğrenme aracı olcak bizim için. Kuzen bu yüzden manuel olsun diyor.Biz de otomatikten yanayız.Sizce ne yapmalıyız?Modeli aşağı yukarı belirledik ikinci el 35-45 bin arası Fiat Bravo düşünüyoruz.Manuel olursa yıl olarak daha yeni bir araba alabiliyoruz. Ne yapsak bilemedik? Geçiş arabası gibi bir şey olacak bizim için 2-3 yıl sonra daha iyi bir araç alabiliriz.

manuele gerek yok bence, otomatik alin rahat rahat ogrenin.

  • cedex  (27.03.19 18:34:24)
otomatik vites alın.. sürüş esnasında vitesi debriyajı düşünmezsiniz sadece yola odaklanırsınız kolaylık olur..

  • strobist  (27.03.19 18:38:59)
Size araba lazim bence
Ama otomatik alın
Manuel kullanan otomatiği de kullanır
Kuzen gezdirir ya da sizi
Bütçeniz az ama:(
  • oldumusimdi  (27.03.19 18:42:03)
otm+1. madem aile 3 kişi ve bilen yok manuel için kendinizi zorlayıp ne yapacaksınız? acil bir olay olsa desen çevirirsin taksi. otomatik alırken pahalı ama satışı daha kolay, talep çok. sadece alırken vites geçişini adam gibi yapanı bulmak önemli. çok sarsıntı yapmasın rahatsız eder. alırken expere götür vites kutusuna baksın adam akıllı. bu arada 45 i biraz daha zorla mümkünse.

  • Topalordek  (27.03.19 18:57:32)
otomatik alın. 2008 sonrası bravo fiyatına göre güzel araçtır.

  • orpheus  (27.03.19 19:03:12)
dünya tamamen otomatiğe dönüyor, şimdi manule alışsan daha sonra otomatiğe alışma süreci yaşayacaksın. al otomatik bir yaris kafan rahat olsun.

  • mikahakkinen  (27.03.19 19:07:22)
Sizin kuzen hiç Otomatik kullanmamış biridir kesin.
Otomatik alın alışsın gariban.

  • neymis  (27.03.19 19:50:39)
Otomatik + 1000

Hyundai i20 veya Kia Rio alabilirsiniz.
  • Fusha  (27.03.19 19:56:30)
otomatik +1
bu arada, fiat bravo iyi arabadır fakat çok satmadı. gerçi altyapı ve yürüyen aksam olarak yine fiat olduğu için yedek parça bulmak zor olmaz fakat daha çok satan bir modele yönelirseniz ufak tefek de olsa sorunlarda halletmesi daha kolay olur.

  • gkhncnzdgn  (27.03.19 20:08:14)
manuel alinmasi gerekli ilk aracin. sayet erkeksen bunun tartismasi bile olamaz zaten. manuel vites arac kullanmayi bilmeyen erkek olamaz benim gozumde. hayatin boyunca kendi aracini mi kullanacaksin, yarin bir gun esin dostun komsunun, aracini da kullanman gerekecek ve duz vites ile alismadiysan olmaz o is.

onun disinda arac kullanmanin mantigini cok daha iyi anlarsin duz ile alisirsan. 2 sene duz kullan sonra yine otomatik al, ona lafim yok.
  • müptezel dostoyevski  (27.03.19 20:18:59 ~ 20:19:36)
otomatik alin, manuelde cildirirsiniz ve cildirtirsiniz, 3 bayana manuel ogretmek karsi tarafta beyin felci yaratabilir bi de hastane masrafi ile ugrasmayin:)
arac olarakta citroen pego hyundai vs hatchback bi arac uygundur, ikinci eli olsunki ogrendikten sonra kolay elden cikarin

  • alttaraf  (27.03.19 20:21:21)
35-45 bin arası alacağınız her otomatik vites araba sizi sanayi ile kanka yapar. Ben de manuel almanız taraftarıyım. Ayrıca acemi sürücülerin otomatik kullanması genelde daha riskli oluyor (fren-gaz karıştırma halinde araç +sonsuz hızlanıyor zira)

  • roket adam  (27.03.19 21:59:18)
Hem manuel hem otomatik kullanıyorum. Otomatik alın. Kuzen olmadan bile öğrenirsiniz.

  • rakidabalikolsa  (27.03.19 22:49:04)
Otomatige alisma sureci diye bir sey yok. Onu bi gecin. Manuel kullanan adam istedigi zaman otomatik kullanır.

30-35bin butceyle otomatik almak biraz fazla cesurca bu arada.
Otomatik almayin manuel alin demiyorum ama otomatik sanziman sikinti cikardiginda kesenin agizi acmak zorunda kalacaksiniz ki dusuk model araba alıyorsunuz. Otomatik arabam falan oldugundan degil ama otomatik sanzimanin bakimi tamiri cok masrafli oldugu bilinen bir sey.
  • stavro  (27.03.19 23:20:28 ~ 23:59:06)
bu bütçeyle otomatik alınmaz. sakın ha böyle bir hata yapmaya kalkışmayın yoksa hem paranıza hem de zamanınıza yazık olur! önerim skoda fabia 1.4 tdi. 2010-2011 model rahatlıkla bulabilirsiniz. dizel olduğu için az yakar, sağlamdır, güvenilirdir, oldukça pratiktir ve ilk araba için gayet uygundur.

  • hocam  (27.03.19 23:26:33)
bravo gibi araçlara girmeyin.

size parçası ucuz ve kolay bulunan, ustası bol bir araba lazım. filo araçlarından alın geçin.

fiat linea, reno sembol, reno megan gibi arabalara bakın.

zaten bir iki sene sonra değiştireceksiniz, o zaman güzel bir araba bakarsınız. denk getirirseniz komple boyalı alın, zaten sağını solunu sürekli çizeceksiniz.
  • babilbaligi  (28.03.19 13:10:41)