[]

%1000 swap faizi

Ben mi yanlış anlıyorum ama %1000 faiz ile borçlanmak neredeyse 1 sene sonra dolarin tl karşısında en az 10 kat artacağını göstermiyor mu?

neden yabancılar %1000 ile borçlanmayı göze alıyorlar londrada?


 
Göze almadıkları için düşüyor ya zaten. Gün içinde swap faizi ödemezler. Elinde tutup ertesi güne taşırsan pozisyonu o zaman ödersin.


  • goodman  (27.03.19 18:32:51) 
Bu oranlar yıllık söyleniyor ama günlük faiz için kullanılıyor. Yani bir sene bu orandan yatirayim diyemezsin. Kısa vadede tl ihtiyacı olan tefeci faizi vermiş, uzun vadede bir manası yok. Bence.


  • prizmatik  (27.03.19 18:58:45) 
ellerinde olmayan lirayı açığa sattıkları için vade tarihi geldiğinde lira almaları lazım. liradan bol bişey yok nasıl olsa buluruz düşüncesiyle açığa sattılar, o sırada dolar 5,85'e kadar yükseldi. vade tarihi geldiğinde ne olduysa lira bulamadılar artık bizim merkez bankası mı vermemiş yerli bankalar mı vermemiş orasını bilmiyorum, türkiyeden lira alamadılar bir sebeple. londrada da lira çok kısıtlı olduğu için olanlar da bu faizle veriyorum demişler. bi nevi senet imzaladın bulmak zorundasın ama lira yok. böyle olunca lira kıymete bindi değerlendi tekrardan. ama sonuç olarak lira bulamayan yabancılar tl varlıklarını bozdurarak tl kaynak yarattılar (hisse senetleri ve tahviller). döviz kuru düştü, ama beraberinde borsa düştü, faiz arttı, güven azaldı.


  • sekerse tehlike  (27.03.19 19:21:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.