eczacı duyuruculara soru - reçete geçerlilik süresi ve bulunamayan ilaç

Merhabalar,

Reçetelerin geçerlilik sürelerini merak ediyorum. Örneğin 1 Nisan'da ilaç yazdırırsam reçetem ay sonuna kadar geçerli olur mu? İşleyiş nasıl?

Bir de Asacol'un Mart başında eczanelere verildiğini söylediler (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu) ama her hafta sormama ve isim bırakmama rağmen ilaç alamadım. Bu ilaç ile ilgili bilgisi olan var mıdır acaba? Eczanelere isim bırakıyorum ama tanımadıkları için dikkate almadıklarını düşünmeye başladım. Her hafta ararken mahçup oluyorum artık. Nasıl bir yol izlersem daha iyi olur? Nisan başında tekrar verilecek diyorlar ama yine alamayacağım diye endişeleniyorum.

Teşekkürler.

Reçete birkaç iş günü geçerli sadece. 4 ya da 5 olabilir.

  • whoosie  (27.03.19 13:50:27)
5 is gunu gecerli.

eczanelerde de ilaclar yok, depoda da yok. ilac krizi var, yoksa ararlardi.
  • cedex  (27.03.19 13:56:47)
Reçete yazıldığı gün dahil sayarsanız, en geç 4. iş günü geçerlidir.
Asacol enema arıyorsanız, depolar çok kısıtlı sayıda veriyor; bulmanız zor. Tablet isterseniz yardımcı olabilirim.

  • anthemis nobilis  (27.03.19 14:51:41)