şeker niyetine ne yiyorsunuz?

suserler kilo vermek istiyorum ve arada bir kaçırsam da alkolü azalttım baya ama şekeri azaltmakta baya zorlanıyorum. şöyle 3 5 gün çikolata yemeyim sanki yıllardır çikolata yemiyormuşum gibi resmen bir oturuşta 1 paket çikolatayı yiyorum. çikolataya muadil ne yenebilir? var mıdır şekeri bırakmada başarı hikayeleriniz?

şekerin yerini hiç bir şey tutmuyor. maalesef tutmuyor. ben olduramadım.

Yine de fayda gördüğüm şeyleri yazıyorum,
- Elma (ekşi)
- 3-4 tane hurma (tüm gün için)
- tarçın
  • aylakadam  (27.03.19 11:45:02)
züber yiyorum. antep fıstıklı ve yer fıstıklı olanları favorim.

www.zuberlezzetler.com
  • boyalı kuş  (27.03.19 11:46:14)
bitter

  • mikahakkinen  (27.03.19 11:50:00)
muz elma gibi meyveler

  • wang  (27.03.19 11:57:09)
ekşi elma

  • basond  (27.03.19 12:00:37)
yulaf lapasına kakao ve keçi boynuzu pekmezi katıyorum. yani bi çikolata değil ama nefsimi köreltiyor bayağı.
muzun üzerine kakao döküp de yiyebilirsin.

  • theseachange  (27.03.19 12:02:43)
ekşi elmanın üstüne türk kahvesi ve tarçın döküyorum, iyi oluyor.

  • benaslinda  (27.03.19 12:06:28)
yoğurda kuru meyve koyup yiyorum.

  • sir gawain  (27.03.19 12:24:17)
findik ceviy fistik tarzi seylere yonelin

  • turkuaz  (27.03.19 12:32:07)
Şeker bağımlılık yapıyor. Yerine şekerli başka bir şey koydukça canın çekmeye devam edecek. Şeker yememeye devam edersen sonunda bağımlılığın ortadan kalkacak ve canın çekmeyecek.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (27.03.19 12:38:55)
meyve tüketebilirsin. bir süre cıkolata yemezsen aklına bile gelmiyor. illa tatlı bir şeyler tüketmene gerek yok kuruyemişte tüketebilirsin.

  • koela  (27.03.19 13:59:40)
Dişleri fırçalayıp hemen sonrasında su içmek şekerli yeme ihtiyacını yokeder. Denendi. En sağlıklı yöntem bu.

  • rakidabalikolsa  (27.03.19 14:05:15)
Meyve ye.

  • chitosan  (27.03.19 14:24:39)
hic muadil filan aramayin seker ihtiva eden her seyi hayatinizdan cikarin. yani sekerin o kadar zararlari var ki hangi birini sayalim. igrenc bir gida kanser yapan yag baglatan. iradeyle, muadille degil ancak bu gidanin vahametini iyice hazmederek bu beladan uzaklasabilirsiniz. zira insan ne kadar zararli oldugunu yeterince anlayinca cani da istemiyor. eli bile gitmiyor. ben seker yiyebiliyorum ama glikoz surubu olan gidalari artik istesem de assla agzima suremiyorum. bocek gibi geliyo o besinler bana.

  • mula  (27.03.19 14:25:07)
peki ya dondurma? vanilyalı, en az kalorili olan yani.

  • tellioglu  (27.03.19 20:01:13)
hurma dene.

  • cooperr  (27.03.19 20:14:28)
kaymak üzerine toz antep fıstığı ve tarçın

  • gezegen olan pluton  (27.03.19 21:56:55 ~ 21:57:14)
hurma deyince aklıma "hurmiş" karikatürü geldi, güldüm istemsiz. :D
meyvenin kendisi, kurusu ve meyveli yoğurt. ama mümkünse hazır almayın, içine şeker atmadan evde karıştırın. hazır meyveli yoğurtlar çok şekerli.

  • QweAsdZxc  (27.03.19 22:33:14)
Dondurma kesinlikle olmaz.
Hazır veya işlenmiş şekerden uzak durun ve tövbe edin.

Tavsiyem,ekşi elma ve kuru kayısı
  • lemon cake  (28.03.19 04:34:34)