[]

geçmeyen boğaz ağrısı - şişliği

hayırdır inşallah kime sorsam boğazı ağrıyor. atmış olmayayım ama 10 yıldır filan boğazımda sorun yaşamamışımdır, 5 gündür de şiştikçe şişti, bugün de ses gitti. nasıl geçecek?
 
derdine derman olmayacak ama soyle bir baslik acmistim vaktinde.
eksiduyu.ru

  • mayeskuel  (27.03.19 11:06:26) 
Ayvayi dörde bölüp yıkayıp bir parçasını çekirdeği ve kabuğuyla hafif ateşte kaynatıp ılık olarak yavaş yavaş için ve bir dilim ayvayi da yiyin.gunde iki defa yapın.gece uykudan bir iki saat önce yapmaya çalışın sonuncuyu.


  • gurur  (27.03.19 11:40:14) 
Hanımda bende bu sene telef olduk. Üstelik benim bademciğimde yok ama yinede şişlik ve ağrısıyla çok uğraştık. Yine her zamanki gibi yıllarımızın eczacısı derman oldu majezik oral sprey verdi önce ağrısını sonra şişliğini dindirdi. Plasebo milasebo , doktorun verdiği ilaçlardan bir halt olmadı , bununla iyileştik. Geçmiş olsun bu arada.


  • synax  (27.03.19 15:06:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.