İşyerinin Sigorta Primlerini Bölmesi

Merhaba.

Birkaç ay içinde istifa etmeyi düşündüğüm işyeri sigorta primlerini düzenli yatırıyor mu diye ara ara kontrol ediyorum. Az önce kontrol ederken, bu senenin Ocak ve Şubat ayı girişlerini ikiye bölerek yaptıklarına denk geldim 4a Hizmet Dökümü detay kısmında. Şöyle ki, Ocak ayında önce 13 gün giriş yapılmış, sağdaki eksik gün nedeni kısmında "diğer nedenler" şeklinde belirtilmiş ve sonra yine Ocak ayı için 17 günlük bir giriş daha yapılmış. Şubat ayını da 16+14 olarak bölmüşler.

Zaten sigortayı asgariden yatırıyorlardı. Bu 2 posta halinde sigorta girişini de 2 yıldır ilk kez yapıyorlar. Neden olabilir, neyin peşindeler de yapıyorlar bunu? (Mart girişleri gelecek ay sisteme düşeceğinden oradaki durumu göremiyorum)

Giris cikis yapiyor olabilirler mi ?

  • oscar  (27.03.19 06:23:27)
bende de aynı durum var. Eğer firmanız teknopark gibi bir yerdeyse ya da bir şekilde vergi teşvikinden yararlanıyorsa belirli gün vergili belirli gün vergisiz olarak çalışıyor gösterebilir. O sebeple bölüyorlar diye düşünüyorum. Zaten vergisiz olarak çalıştırdığı günler için agi alamıyorsun.

  • kraldan cok kralci  (27.03.19 08:45:23)
teknopark'ta bir firmada çalışırken benim de bu şekildeydi. ama her ay böyleydi. sebebini hiç sormadım açıkçası.

  • contavolta  (27.03.19 09:00:31)
teknokent ya da ar-ge merkezi sebebiyle olabilir. teşvikten faydalanan kısım aynı şirkete ait bir bordroda, yararlanmayan kısım diğer bir bordroda görünüyor.

olması gereken bu, sizin vergi ve sigorta ödemeleriniz için fazladan istisna kullanmamak için böyle bir uygulama yapılmış olabilir.
  • babilbaligi  (27.03.19 09:29:48)
Teknopark, Ar-Ge Merkezi ve Proje durumlarında olabilir +1

  • cursor  (27.03.19 09:47:56)
Giriş çıkış yok, öyle olduğunda giriş ve çıkış tarihleri yazıyor. Bugün diğer arkadaşlarınkileri de kontrol ettik, sadece bende var bu durum. Ar-ge merkezi statüsüne geçildi sanırım ancak sadece bende bu durumun olması kafamı kurcaladı. Gerçi şirket 50 küsür kişi ancak 3 arkadaşınkine baktık sadece.

  • rakunzelll  (27.03.19 22:41:47)