sağlıklı olmak adına yaptığınız seyler

sağlıklı olmak ve daha iyi bir beden için neler yapıyorsunuz, neler yiyip içiyorsunuz?

spor yapıyorum, her gün maydanoz suyu içiyorum, saçıma xxx maskesi yapıyorum gibi seyleri soruyorum.

Ağırlık antrenmanı yapıyorum. Protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum.

  • (s)AINT  (26.03.19 23:55:19)
Alkol sigara kullanmıyorum. Hergün en az 30dk 40 dk yürüyorum. Fastfood yemiyorum. Öğün atlamamaya çalışıyorum. Bir de faydasindan ziyade sade sıcak su içiyorum. Garip:/ Nasıl hasil oldu ben de bilmiyorum.

  • Amaranta ursula  (26.03.19 23:55:22)
Gunes her ciktiginda 40km bisiklet suruyorum.

  • acemi  (26.03.19 23:58:47)
- sebze ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum
- şekerli şeyler yememeye çalışıyorum
- akşam 7'den sonra bişey yememeye çalışıyorum
- alkol çok nadir
- d vitamini takviyesi alıyorum, d vitaminim düşük diye
- omega 3 takviyesi alıyourm, geleceğe yatırım niyetine
- b12 takviyesi alıyorum, bu da düşüktü
- güneş kremi kullanıyorum
- 8 saat uyumaya çalışıyoum
- kullandığım bilimum kimyasalı daha doğal alternatifleriyle değiştirmeye çalışıyorum, şimdilik sirke-karbonat seviyesindeyim sadece
  • taurina  (27.03.19 00:08:07 ~ 00:08:46)
sigara içmiyorum. merdivenleri yürüyerek çıkıyorum, günlük yürüyüşlerimi ve aktif olduğum dakikaları arttırmaya çabalıyorum. su tüketiyorum. haftada birkaç gün spor yapıyorum. arada yoga yapıyorum. stresimi azaltmaya çalışıyorum.

  • fragile lady  (27.03.19 00:13:22)
pakete girmiş hiçbir şey yemiyorum. ne olduğu önemsiz.
aşırı derecede su içiyorum.
aşırı derecede sebze yiyorum.
antrenman yapıyorum.
şekerli hiçbir şey yemiyorum. meyve hariç.
alkolü haftada 1 belki alıyorum.
fast food yemek aklımın ucundan dahi geçmiyor. yediğim en büyük fast food, gerçek hamburgercide hamburger.
  • ucurulmamak umidiyle  (27.03.19 00:38:43)
alkol sigara kullanmıyorum..
bol su içiyorum.. çayı kahveyi şekersiz içiyorum..

kış mevsimi hariç 2 günde bir 70km bisiklete biniyorum..
yani bir gün bisiklet + bir gün dinlenme şeklinde ilerliyorum..
tabi 7 yıldır düzenli pedallıyorum.. ilk zamanlar 15-20km ile başlamıştım..
  • strobist  (27.03.19 01:07:02)
Ekmeği evde yapmak. Çocuk için. Kefir mayalamak. Her gıdanın en iyisini almaya çalışmak. Çok mecbur kalmadıkça ilaç içmemek.

  • rakidabalikolsa  (27.03.19 01:14:25)
Sigarayı az içmeye çalışıyorum. Etin yağlı yerlerini tavuğun derisini yemiyorum. Mangalda bazen çok güzel kızardıysa birazcık tırtıklıyorum. Belimde boynumda fıtık var, çok ağır şeyler kaldırmamaya çalışıyorum. Alışveriş yapınca poşetleri 2-3 seferde eve çıkartıyorum. Dikkat eksikliği ve anksiyete bozukluğu var, araba sürerken kaza yapmamaya ve kavgaya karışmamaya azami çaba gösteriyorum. Saç kurutma makinesi, matkap, testere gibi kıvılcım çıkartan elektrikli aletleri ıslak elle tutmamaya dikkat ediyorum.

  • Hakan1980  (27.03.19 02:18:06)
Çayı ve kahveyi şekersiz içiyorum. Asansörü kullanmayıp merdivenden inip çıkıyorum. 10 15 dakikalık mesafelerdeki işimi yürüyerek hallediyorum. Bunlar gibi ufak çaplı bir sürü alışkanlık edinmek lazım.

  • burty  (27.03.19 04:02:41)
Canımın istediklerini yapmaya özen gösteriyorum.
Canımın çektiğini yemek, istediğini içmek ya da hoşuma giden aktiviteleri yapmak gibi.
Bence vücut ve zihin sağlığını bu şekilde korumak mümkün.
  • habarbey  (27.03.19 05:04:54)
-İyi spor yapıyorum.
-Pakete girmiş hiçbir gıda maddesini almamaya gayret ediyorum. Ama Ekmeğimi yapmak
için aldığım unun da mayanın da içtiğim suyun da pakete girmiş ürün olduğunu biliyorum.
-Maya besini dışında şeker kullanmıyorum.
-Sigara içenlerden uzak duruyorum.
-Dışarıdan yerli tohum dışında hiç bir gıda maddesinin alınmadığı bir çiftlikte yaşama
hayalindeyim. Gerekli bilgi birikimini sağlama gayretindeyim.
  • Mirket  (27.03.19 10:06:09)
sigara içmiyorum, yüzüme yaz-kış fark etmeden güneş kremi sürüyorum, fiyatı uygun diye hiçbir kozmetik ürüne ya da yiyeceğe atlamıyorum mutlaka içerik kısmını okuyorum.

şeker tüketmiyorum, akşam yemeklerini salata, sebze şeklinde hafif yemeye çalışıyorum. yürüyebileceğim her durumda yürüyorum.
  • muslugubozukhayrat  (27.03.19 10:20:36)
Sigara içmiyorum
Spor yapıyorum
Ambalajlı şeyler tüketmiyorum
  • ruhen hastayim ben  (27.03.19 10:23:31)
sağlıklı biri değilim ama alkol, sigara kullanmıyorum.
yüzüme düzenli aralıklarla maske yapıyorum. düzenli güneş kremi kullanıyorum.
düzenli diş kontrolümü yaptırıyorum.
saçlarımı boyamıyorum, boyanın saçı zedelediğini düşünüyorum.
sebze ağırlıklı besleniyorum.
d vitamini eksikliğim var onun ilacına başladım. her ağrım olduğunda ilaç içmiyorum.
sık sık ceviz,fındık, gün kurusu yiyorum.
  • damla sakızlı dondurma  (27.03.19 10:32:38)