[]

isteyen herkes anjiyo olabilir mi?

anjiyo damarları açmak için kullanılan bir işlem değil mi?

mesela %50 tıkanmıştır anjiyo fayda etmiyordur ameliyat gerekiyordur.

peki bu işlemi neden %20 lerdeyken yapıp ameliyat olmaktan kurtulmuyoruz?

anjiyo zararlı bir işlem mi?

teşekkürler.

 
Düşük de olsa ciddi riskleri olabilecek bir işlem. %20 lerdeyken bu riski almak değil de düzenli kontrollerle bu riski artmadan fark etmek daha mantıklı.


  • imnotsureabout  (24.03.19 14:34:51) 
anjiyo tespit için kullanılıyor, gerekirse stent falan takıp müdahale ediyorlar. bir de bt anjiyo var risksiz ama biraz radyasyonlu.


  • soft  (24.03.19 14:48:27) 
anjiyo bir tür görüntüleme işlemidir, herhangi bir şeye fayda etmez. mr gibi, röntgen gibi düşünün. görüntüleme yapılır, sonucuna göre tedavi şekline karar verilir. tek başına anjiyo tıkalı damarı açmaz, hangi damarın ne kadar tıkandığını tespit etme işine yarar sadece.

anjiyo esnasında damar yırtılması gibi riskler olduğu için durduk yere yaptırmanız gereksiz. damar %20 tıkanıkken anjiyo yapınca açılacak gibi bir durum da yok.
  • taurina  (24.03.19 14:49:49) 
Bir eczaci tanidigim avrupa ulkelerinden biri ya da amerika da anjiyonun cekap icine dahil bir goruntuleme oldugunu soylemisti.


  • karen  (24.03.19 17:03:28) 
30 yaş üzeri herkese anjiyo yaprsanız, hemen hemen herkesin koroner damarlarda ufak da olsa daralma/plak görürsünüz. tıkanıklığın boyutu ve daha önemlisi plağın stabil olup olmaması önemli. Normal anjiyo girişimsel bir işlem ve kontrast kullanılıyor, hasta ışın alıyor.


  • efx  (24.03.19 20:56:36) 
%50 tıkanıklıkta anjiyo yapmıyo doktorlar (taze bilgi - 1 haftalık)


  • füt  (06.05.19 11:05:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.