[]

Ne hediye alınır?

Yurtdışında danışmanım olacak yabancı profesöre giderken hediye götüreyim diyorum. Böyle otantik, Türkiye'ye özgü bir şeyler. Aklıma nazar boncuklu masa süsü geliyor en klasik. Başka neler olabilir? Bir de nerelerde, hangi mağazalarda bulabilirim?
 
Luletasindan pipo olabilir belki


  • gibicibicis  (23.03.19 16:46:51) 
Kapalıçarşı’ya bakabilirsiniz. Hediyelik eşya konusunda oradan iyi bir yer yok türkiye’de.


  • Pertev nail  (23.03.19 17:21:59) 
@Pertev nail, maalesef İstanbul'da değilim. Ankara'da 1 gün kalma ihtimalim var ama.


  • kozmosta bir nokta  (23.03.19 17:25:14) 
Ankarada olacaksaniz kizilaydaki pasabahceye bakin. Orada guzel seyler oluyor. Gerci siteden veya herhangi bir pasabahceden de alabilirsiniz. Istanbul temali bardaklar var. Nazar boncugunu da pasabahceden alabilirsiniz. Oyle yani. Ben olsam pasabahceye bakardim. Kagit uzerine koymalik guzel agirliklar var. Yine ayni sekilde buyutecler var.


  • nax  (23.03.19 17:49:37) 
gideceğiniz ülkeyi bilmiyorum ama üniversiteyi amerikada okudum. profesör öğrenci ilişkileri çok hassas.
benim gördüğüm master veya doktoraya başlarken bir hediye alınmaz. doktora sürerken bir hediye alınmaz. kabul etmeme ihtimali de hayli yüksek.
diploma alındıktan sonra, ayrılmadan önce bir şeyler alınabilir.
  • cedex  (23.03.19 17:58:01) 
@cedex, şimdi siz öyle deyince emin olamadım. Ayıp ya da adaba aykırı olarak algılanacağını sanmıyorum aslında ama mahçubiyet yaratacağı için kötü olabilir şöyle bir düşününce. Benimkisi biraz da Türkiye'den bir anı olsun onlarda düşüncesi. Bi sorayım onu buradaki hocalarıma. Teşekkürler.


  • kozmosta bir nokta  (23.03.19 18:32:02) 
Mithatpasa caddesinde geleneksel el sanatlari diye bir magaza var. Caddeden inerken solda kaliyor. Oraya bakin mutlaka.


  • hepbiarayisicinde  (23.03.19 19:36:35) 
Cedex'in de dediklerini dikkate alarak yenebilecek bişeyler götürmenizi öneriyorum ben de, misal kaliteli bir lokum.


  • taurina  (23.03.19 19:41:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.