Kargo

gittigidiyor.com'dan, 2 farklı satıcıdan ürünler aldım. İkisi de Sürat Kargo'yla çalışıyor ve farklı şehirlerden gönderildi ürünler. Birinin barkodu yarım yapıştırılıp sonradan tamamlanmış. Adresin yarısı ve telefon numaram iki parçanın arasında kaldığı için okunmuyordu. Dolayısıyla adrese teslim edilemedi. Gidip şubeden aldım. Hadi bu çözüldü. Öbür kargom günlerdir aktarma noktasında bekliyor. Neden? Çünkü paketteki barkod düşmüş. 3 gündür her gün Sürat Kargo'nun çağrı merkezini arıyorum. Her gün şikayet oluşturuyorlar. Ürünün içeriğini öğreniyorlar. Çıkışı sağlanacak diyorlar. Ama hiçbir işlem yapılmıyor. Bugün öğlen aradığımda çok sinirlendim; buna rağmen sinirimi yansıtmadan güzelce saydırdım. Ama arayıp konuşmak da saydırmak da işe yaramıyor. Ürün elime gelmeyecek belli ki. Peki ben bu durumda ne yapabilirim? gittigidiyor.com'dan satıcıya da durumu bildirdim. O da ilgileneceğini söyledi; ama şu an ölü taklidi yapıyor. Ürün elime gelmeden iade mi başlatsam, ne yapsam hı?

Not: Sürat Kargo pişmanlıktır.

Sürat dünyanın en gereksiz kargo firması. yani olmasa karbon izinde büyük bir dusus yasanacak.

  • Techsavvy  (22.03.19 21:01:32)
Yakın zamanda biz de bir kargo sorunu yaşadık. Kargo son aktarmada araca yüklenmiş gözüküyordu ama kargo şirketindekiler araçtan inmediğini söylüyorlardı. Kayıp mı diye sorduğumuzda 'bekleyin çıkabilir' dediler. Önemli bir belge olduğu için panikledik ama 2 gün sonra buldular. Siz siteye haber verin. Ürün elime geçmedi kargo sorunu var diye. Ödemeyi yapmazlar. Bence paniklemeyin ya ürün elinize ulaşır ya da paranız iade edilir.

  • the coon  (23.03.19 00:02:54)
@the coon teşekkür ederim cevap için. İki barkod sorunu üst üste gelince panikten çok sinir hissediyorum aslında. Ödemeyi bekletmek mantıklı.

  • siyah noktali film  (23.03.19 07:04:46)