İphone ekransız yedekleme

herkese merhaba. uzun zamandır kullanmakta olduğum 5s telefonuma çok pis göz değdi ve bataryasını değiştirirken ekran çalışmaz oldu. (bkz: Dimyata Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olmak.)

telefon da aslında ikide bir hatırlatıyordu bu telefon 62 haftadır yedeklenmedi fln diye. web üzerinden icloud hesabıma girdiğimde çok önceki belki 1 sene önceki numaralar var. rehberimdeki numaraları göremiyorum. Bilgisayara bağladığımda ise ekran çalışmadığı için itunes için izin ver butonuna da tıklıyamıyorum. Bu aşamada benim içindeki numaraları almamın bir imkanı var mı ? :(

Aynı model telefonu yanına koy. İkisini de aynı anda bilgisayarlara bağla. Ekranı çalışanın neresine tıklıyosan diğerinin de orasına tıkla. Belki bu yolla sonuca ulaşabilirsin

  • (s)AINT  (22.03.19 20:30:51)
@(s)AINT dokunmatik komple iptal olmuş gibi hocam. ekranın her yerine dokundum ama nafile.

  • sutu seven kamyoncu  (22.03.19 20:35:42)
Onay vermeden olmaz. Ekranları ucuz. Elin yatkınsa 50-60 tlye alıp takabilirsin

  • efruz  (22.03.19 21:16:00)
Ben de sadece görüntü yok sanıyodum

  • (s)AINT  (22.03.19 21:17:56)
ekrana giden 3 tane kablo var onlari bi yeniden tak. bence basarabilirsin

  • jedilance  (22.03.19 21:36:43)
Ekran kablolarını çıkarıp yeniden denedim ama olmadı maalesef. Walla 5-6 ay önce bataryasını değiştirmiştim şimdi tekrar gitti yeniden batarya aldım bu sefer de ekran gitti şimdi 50-60 tl de ona versem o da olmazsa içime oturur :D iPhonelar dünya para yaklaşık 6 senedir iphone kullanıyorum android almak da havaya para saçmak gibi geliyor. Ne yapsam bilemedim 1500-2000 ₺ ilk xiaomi fln mı alsam acaba

  • sutu seven kamyoncu  (22.03.19 23:02:00)
hocam ben hem ekrani hem bataryayi degistirdim o yuzden ic duzenegine biraz hakimim. sende icini actigina gore asina olsan gerek. kasayi tamamen toparlamadan dene bence kablolari.

  • jedilance  (23.03.19 13:19:06)
dediğiniz gibi ekran siparişi verip bir de öyle deneyeceğim artık. Olan oldu hayır gelmezse de yapacak bişey yok . İlginiz için teşekkür ederim.

  • sutu seven kamyoncu  (23.03.19 22:14:22)