[]

kira vergisi sorusu

eve yeni bir kiracı gelecek. ev benim değil, babamın üstüne. kirayı benim hesabıma gönderecek "kira ödemesi" seçerek. eski müteahhitini mahkemeye verecekmiş bu yüzden kira ibaresi geçmek zorundaymış.

ev benim olmadığı halde vergi mükellefi oluyor muyum ben de? eğer oluyorsam beyanda bulunmazsam nasıl oluyor o süreç ceza falan?


 
konunun uzmanı değilim ama fikir yürütüyorum. kira geliri sizin hesabınıza yattığına göre gelir sizin oluyor. bu geliri nasıl harcadığınızı devletin çok dert ettiğini düşünmüyorum. yani ister kuruşuna dokunmadan bağış yapın. ister kendiniz için harcayın. Sonuç olarak bir kira geliriniz var. bence oluyorsunuz.


  • draconas  (22.03.19 09:48:32) 
Hele de ileride dava konusu olacaksa karşı tarafın avukatı kesin inceler bunu. "Akrabasının hesabına her ay para aktardı da kira diye bizi mi silkeliyor acaba" diye...


  • okumayi sevmeyen okur  (22.03.19 09:52:33) 
parayı kira olarak seçince otomatik hesaplanıyor vergi. aynı durum bende de var, ev babamın üzerine ama kirayı ben alıyorum. her yıl benim adıma çıkıyor vergi kendiliğinden. beyanla falan uğraşmıyorum.


  • hadsafhada  (22.03.19 10:15:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.