En son kimin konserine gittiniz?

Konsere gitme sıklığınız nedir? Bütçenizin ne kadarını ayırıyorsunuz konsere? Bir de en son kimin konserine gittiniz ve nasıldı?

Konser, parti, tiyatro, sinema gibi ortamları hiç sevemedim. Kalabalığı sevmiyorum çünkü.

En son Lefkoşa’da yirmi7 konserine gitmiştim. 2016’nın sonları gibi. Güzeldi.
  • (s)AINT  (21.03.19 23:00:17)
karsunun crr konserine gittim. mükemmeldi. 1.5 ayda bir falan güzel buldukça gidiyorum konsere. aylık harcamam 3500 civarı, aldığım biletler 50-70 arası, daha fazlasına içim elvermiyor.

  • neverlose  (21.03.19 23:00:39)
geçen sene 9 konsere gitmişim. genelde de 10 civarı olur senede düşününce. bütçe meselesini de dinlemek istediğim bi grup gelince çok düşünmüyorum. yani harcarken düşünmemi gerektirecek ekstrem paralar olmuyor sonuçta. en son tiger lillies'e gitmiştim geçen ay. cumartesi günü nekropsi var.

  • tepedeki psychedelic adam  (21.03.19 23:01:04)
konserlerde çalışıyordum geçen sene bu zamanlar. haftada 1 falan konser oluyordu. son gittiğim konser mayıs ayında australian pink floyd'du yanlış hatırlamıyorsam.

  • reavelyn  (21.03.19 23:02:31 ~ 23:03:05)
sanırım 2016 - haggard. fena değildi.

  • xiii  (21.03.19 23:03:46)
Büyük Ev Ablukada - Moda Kayıkhane konserine gittik bir ay önce kadar. yılda maksimum 5'i geçmiyordur sanırım. düzenli ve tarihleri belirli bir işte çalışmadığım için ileri tarihli bilet almak zor oluyor.

  • amelie poulain  (21.03.19 23:05:11)
en son mor ve otesi konserine gittim aralik sonu gibiydi; gayet guzeldi. firsat buldukca gitmeye calisiyoruz, bazen ayda 2 konser oluyor, bazen 3 ayda bir. Gelecek ay icin 2 konser bir de tiyatro biletimiz var mesela.

bu tarz etkinliklere para harcarken ekstrem bir durum yoksa cok dusunmeyen gruptanim ben de; yillar once gittigim konseri dusununce bile hala o gune donup, asiri keyif aldigimi hatirlayinca parasi neyse verelim diyorum ki fiyatlar da asiri absurt degil sonucta.
  • fraise  (21.03.19 23:08:37)
ortalama 2-3 yılda bir sağlam konsere giderim, gidebilirim. bütçe ayırma durumu yok, gideceğim her konser için bütçemi ciddi anlamda zorlamam gerekiyor, o yüzden 2-3 yılda bir falan kafayı bozup yardırıyorum. en son oomph konserine gittim kiev'de, hayatımın en güzel günlerinden biriydi. ezhel (arkadaşım istemişti) ve tarkan (çocukken sjfsk) konserlerini saymazsak rammstein, prodigy ve oomph'u görebildim. ikisini kiev'de gördüm zaten. kızıl ordu korosu'nu çok istiyordum mesela, geçen geldiler ama param yetmedi ona.

bu vesileyle canım bebeyim ALLES AUS LIEBE'yi paylaşmak isterim, arkadaşım çekmişti galiba bunu,

streamable.com

"görmeden ölmek istemem" diyebileceğim sadece eisbrecher kaldı sanırım. kraftwerk'e çok geç kaldık. onun dışında sevip ettiğim bir sürü grup var ama hiçbiri oomph'un önüne geçemeyecek, biliyorum. bu inanılmazdı benim açımdan. bu saatten sonra hiç gitmesem de olur yani herhalde. bi' eisbrecher kaldı.
  • der meister  (21.03.19 23:08:45 ~ 23:10:21)
sıklığı ve bütçe değişiyo ya. oran vermek zor.

geçen ay evrencan gündüz'e gitmiştim. yarın pilli bebek var yanıma birini bulursam ona gidicem.

cumartesi nekropsi var kesin gidicem. dorock'ta sürekli canlı performansları izlerim. temmuz'da manowar var. planlı olan.

konserlerde en çok alkole para gidiyo bu arada.
  • spirit crusher  (21.03.19 23:20:28)
severim, bol bol giderim. en son geçen hafta wooden shjips'e gittim, iyiydi. seyirciyle etkileşim tırttı ama albümdeki gibi çalıyorlar. işte arkaplanda the piper dönemi pf gibi görseller falan vardı onun dışında. mekanı hiç beğenmedim yalnız, ilk kez alt katta izledim salon iksv'de. sıkış tepiş, o iyi değildi. sanatçıyı/grubu ne kadar sevdiğime göre değişiyor ayırdığım bütçe. yeri geliyor 440 liralık bilet alıyorum, yeri geliyor 120 değmez bu gruba diyorum, gitmiyorum. yalnız o aldığım 440 liralık bilet hayatımın en iyi kararlarından biriydi sanırım. sonraki hafta boyunca "daha dün nick cave'in elini tutuyordum, bugün arapların değdiği otobüs tutacaklarını" diye diye ağlamaklı oluyordum ara sıra. o kadar fazla bütçe ayırabileceğim çok az grup vardır zaten. önceki yıl swans gelmişti, ona da o bütçeyi ayırabilirdim fakat 60küsur liraydı sahne önü. çok güzel anılar biriktirip döndüm oradan da. şaman ayini tadında bir konser, sonrasında michael gira'yla bağıra çağıra konuşmaya çalışmam çünkü ikimizin de sağır olması falan. :D konserler ilginç bir şekilde mutlu ediyor beni ya.. seneler sonra bile "ne güzel günlerdi, harika anılardı" diye hatırlıyorum. 2 ay içinde watain'den de benzer beklentilerim var çünkü hem canlı performansını çok sevdiğim grup, hem epeydir bekliyorum. kesin bu bekleyişe değecek bir anı olacak.

  • QweAsdZxc  (21.03.19 23:21:57)
morun ötesine gittim. çok gitmiyorum çünki yaşadığım bölgeye gelmiyor fazla.

  • mikahakkinen  (21.03.19 23:32:22)
2018 - camel, iki-üç gün sonrasında da pearl jam.

  • rahip janick  (21.03.19 23:39:08 ~ 23:39:25)
hayatımda hiç gitmedim

  • avatar is back  (21.03.19 23:50:16)
hiç gitmedim.

  • sutlu nescafe  (22.03.19 00:23:17)
Hayatimda hic gitmedim +1

  • dont eat me  (22.03.19 00:30:12)
Temmuz ayında Nijmegen'da Eminem konserine gittim. Muhteşemdi.

  • batlegolas  (22.03.19 00:39:55)
yazin ortalama 2 haftada bir, kisin biraz daha seyrek, ayda bir civari. en son gaye su akyol. güzel gecti. 2 hafta sonra altin gün‘e gidicem.

  • ben de  (22.03.19 00:59:29)
the cat empire - superdi.

  • cooperr  (22.03.19 01:02:30)
Temmuz 2018'deki Joan Baez konserine gittim en son.

Ölümüne sevdiğim belli isimler kırk yılda bir Türkiye'ye uğrayacak olursa paraya acımıyorum hiç. Geçen yılki Robert Plant konseri böyleydi mesela benim için. Bunların dışında rutinde pek konsere gidemiyorum çünkü beklediğim isimler uğramadıkça ilgimi çeken çok bir şey olmuyor maalesef İstanbul'da.
  • ms brownstone  (22.03.19 01:03:20)
Ceylan ertem

  • insomnia  (22.03.19 02:28:27)
shakira / temmuz 2018

  • tabudeviren  (22.03.19 06:57:17)
1- yılda bir.
2- yüzde bir.
3- selda bağcan. antik tiyatrodaydı. hazır tatile gitmişken kendisini babam çok sevdiği için jest amaçlı sürpriz yapmıştım. ama performansına dibim düştü.

artık bana dünyadaki bütün şarkılar arasında en güzel an hangisi diye sorsalar, selda bağcan'ın ''kâtip arzuhalim yaz yare böyle'' kısmını okuyuşu derim. tarif etme hadsizlik ve talihsizliğine girmek istemiyorum ama başka bir evrenden gelmiş gibi o an. hissederek dinlersen ayaklarını yerden kesiyor. masum dizisini bitirdim netflix'te mesela, sırf bu şarkı sayesinde bütün sezon boyunca intro'yu atla'ya tıklamadığım ilk ve son dizi olacaktır.

sonrasında konsere gidilecekse gerçekten değecek bir durum olmalı. sanatçı konserinde ne kadar normalden farklı yorumlarsa yorumlasın, ne kadar doğaçlama yaparsa yapsın, ne kadar konsere özel piyasada olmayan şarkı söylerse söylesin bana yetmez.

iki uç örnek vereyim;

1- www.youtube.com

Mustafa Keser'in bu standup tadında, içtikçe değişen performansını ölmeden görmek isterim. espriler tırt ve bel altı kabul. ama o ağızla enstrüman sesi çıkarması, şarkıların hikayeleri, o fasıl kültürü... bu işin nirvanasındaki, affetsin; fırlamasından görmek isterim yani.

2- www.youtube.com
Aynı şekilde binbir enstürman çalacağını ve son albümlerinden çalmayacağını bilsem Yann Tiersen'i canlı dinlemeden ölmek istemem. Ya da Fazıl Say'ı.
  • onemoremile  (22.03.19 09:07:57)
eskiden güzel gruplar geliyordu, 2007-2013 arası, festivaller vs. sonra güzel konser sayısı giderek azaldı. parov stelar dünya çapında meşhur olmadan önce yılda 2 kez gelirdi, şimdilerde hiç gelmiyor. evde boş boş otururken, 'hadi' diye zıplayıp faithless konserine koşmuşluğumuz var =)) konser maceraları bitmez

sonra bu terör olayları yüzünden, güzel gruplar gelmemeye başladı, dolayısıyla konsere gitme sayısı da azaldı. en son liam gallagher/oasis konserine gittim (temmuz2018), bu yaz belki franz ferdinand'a giderim.

özel bir bütçe yapmıyorum bunun için. illa konseri var diye sevmediğim bir grubun sanatçının konserine gitmem.
  • füt  (22.03.19 09:17:41)
khruangbin
güzeldi
ayda 1-2 konsere gidiyorum
  • superb  (22.03.19 09:22:37)
2018 - gezgin fest'e gittim. bi de oscan and the wolf'a gittim.

yılda 1-2 defa gidiyorum sanırım.
  • ayin yazari  (22.03.19 09:29:44)
Nadiren çok beğendiğim grup gelirse gidiyorum kaç para fark etmez. En son Behemoth'a gittim Volkswagen Arena'da konser,mekan,ses sistemi,görsel herşey mükemmeldi fakat seyirci için aynı şeyi diyemeyeceğim. Zil zurna sarhoş bi şekilde gelip insanları rahatsız edenler,üstüme bira dökenler, kapalı alanda sigara yakanlar, telefonları havaya kaldırıp ortamı bozanlar vs. İnsanlar yüzünden sinemaya falan da gitmiyorum çatır çutur mısır yiyenler, salak salak espiriler yorumlar yapanlar, şap şup öpüşenler vs filme odaklanamıyorum.

  • klakie  (22.03.19 11:59:22)
En son mabel matiz. beğendim sahne enerjisi pozitif biri. ama sahnesinden en çok zevk aldığım athena - mfö.
100- 200 tl arası ayırırım. senede festivaller de dahil olmak üzere 4 5 kere gidiyorumdur. ama istanbul'da yaşamadığım için de imkanlarım kısıtlı.

  • damla sakızlı dondurma  (22.03.19 12:40:40)