Keman tamiri ve bakımı yaptırmak istiyorum ama nerede? (istanbul)

Elimde carlovy vla 8 4/4 keman var ama daha önce köprüsü zarar gördüğü için cangöz müzikte törpülediler bir şeyler yaptılar bir süre idare eder dediler. Öyle kullandım da ama yıllar sonra tekrar kutudan çıkarınca baktım ki teller gevşemiş, köprü kaymış, hatta dokununca düştü bile.

Şimdi ben istiyorum ki bu kemanı tamir ettireyim, temizleteyim her şeyiyle vaktim de var temelim de var kendi kendime çalayım. Ama nerede yaptırayım bunları bilmiyorum, en azından uygun nerede yaparlar onla ilgili fikrim yok. Cangözde yeni köprü de yaparız pahalı olur demişti.

Sizin bildiğiniz, önerebileceğiniz bir yer var mı? Avrupa yakası olması tercihim ama asyada da varsa götürcez artık.

Şimdiden teşekkürler,

valla cangöz müzik falan bilmiyorum ama anlattığına göre pek bi sorunu yok.

köprü, kuyruk, burgu bunların hepsi satılıyor ve hepsi keman boylarına göre hemen hemen standart durumda,

4/4 için köprü dersen muhtemelen olur.

cangöz müzik kendini oğuz demir falan sanıyor heralde hahaha

ayrıca kemanın köprüsünü yerleştirmek , tel değiştirmek gibi basit bi olay. hani f direği düşse anlıyayım aparat lazım yerine takmaya, yada arka kapak çatlasa anlıyayım da.

bu şekilde ciddi kazıklanırsın sen.

oğuz demir dedim diye gideyim deme milyon dolarlık aletlere bakıyor, seninle ilgilenmez.
  • killerbee  (20.03.19 23:03:24 ~ 23:05:14)
m.facebook.com Volkan daha makul fiyatlarla yapar diye tahmin ediyorum. (Kadıköy’de.)

  • kobuzchu kiz  (20.03.19 23:29:19)
@killerbee, amatör bile sayılmam, hobi olarak gitmiştim çok da bilmiyorum tel değiştirmedir köprü yerleştirmedir vs. Kazıklanmıyım diye sorayım dedim zaten.

@kobuzchu kiz, inceliyim ama avrupa yakası öncelikli tercihim. Sağ olun.
  • mor.inek  (21.03.19 08:59:44)