Hesap Makinesi

Hesap makinesine ihtiyacım var.
İki seçeneğe indirdim.
Casio FX-82Ex 274 (50 TL)
Casio FX-991EX 552 (150 TL)

Bu ikisi arasındaki fark nedir? Başka bir öneriniz varsa o da olur.
Teşekkürler

50 liraya 83 es plus vardı güzel makine

  • graywolf  (20.03.19 20:54:07)
991 olan polinom hesabı yapabiliyor.

hesap makinesi bir kere alınıp bir ömür kullanılan bir alet. bir şey de olmuyor meretlere. ben hala 15 yıl önce aldığım casio marka hesap makinesini kulanıyorum çünkü artık gözüm kapalı kullanabiliyorum. bu yüzden bir kere alın, iyisini alın. sizinle onlarca yıl dolaşacak...
  • babilbaligi  (20.03.19 20:55:09)
991 olan makine deterministik hesap falan yapıyor. Birkaç işlev daha ekli gayet iyi bir makine. Bende ikisi de var. 991 in ekstra özelliğini sadece bir sınavda sonuç kontrolü için kullandım daha da işime yaramadı. 82 yeterli bence.

  • neysene  (20.03.19 20:58:26)
Fx-85gtx aldım bugün. Basitçe programlanmıyor ve istatistikte gerekli üniversite seviyesi bir takım formülleri yok. Onun için 991 serisi gerekiyormuş. Ben ortaokul lise seviyesi için aldığımdan sıkıntı olmadı. Okuldan onaylı modeller 83, 85 vs idi.

  • ozdek  (20.03.19 22:00:48)