[]

Tereyağı aromasına sahip tereyağı var mı?

Piyasada teksüt, sek, içim gibi markalar tapıldıkları süt kreması dışında bir tat vermiyorlar. Muhtemelen tereyağı aroması pahalı olduğu için yeterli katmıyorlar. Bu da tereyağı kullanıyormuş hissi vermiyor.
Kokusuyla ve tadıyla bu iskender satan restaurantlarda iskenderin üzerine döktükleri mis gibi kokan tereyağından satan bir marka bir yer var mı?
Zira köylü tanıdığım, aracı olacak kişi ya da bir köye gitme imkanım yok. Çok pahalı olmamak koşulu ile internetten (n11 de köy tereyağı diye satılanlar var fakat margarin çıkma olasılığı nedeniyle güvenemiyorum) alabileceğimiz ya da bir bağlantısı olan var mı?

Ekstra soru: kebir markası bu tanıma uyuyor mu yoksa sek gibi içim gibi süt kremasından hallice mi?

 
Aradigin Gumushane yaylasi tereyagi. 2500 metre rakim. Hayvanlar yalnizca kekik ve otlarla besleniyor. Istanbulda 2 litre sut iscem doymam orda 1 bardak sut beni kesti. Baglantim yok ama karadeniz pidesini meshur yapan da yayla tereyagi.
Tuzlu veya tuzsuz yayladaki kadindan aldik. Aroma veya renklendiricili hicbir yag alma derim. Soruna bir cozum degil ama tecrubemi yazmak istedim.

  • tunaktunaktun  (20.03.19 23:51:18) 
semt pazarlarında bulabilirsin belki


  • eksimeksi  (21.03.19 07:59:13) 
organik adı altında satılan, açık olanlara bi bak. muhtemelen paketlilerden daha iyidir. semt pazarının organik olanı. bi de lokal organik dükkanlar filan.


  • neynep  (21.03.19 08:04:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.