eşinizin ailesine nasıl hitap ediyorsunuz?

evliler; eşinizin ailesine 'anne', 'baba' diye mi hitap ediyorsunuz yoksa farklı bir şekilde mi? eşinizin 2. ve 3. derece akrabalarına kendi yakınlarınız gibi 'babaanne', 'dede', 'amca', 'teyze',vs mi diyorsunuz yoksa farklı mı?

bekârlar; müstakbel eşinizin ailesine ve akrabalarına nasıl hitap etmeyi planlıyorsunuz, size doğrusu nasıl olmalı?

ayşe anne

mehmet baba gibi. akrabalara da ilk ismi + teyze/hala / dede olarak hitabı mümkün.
  • damla sakızlı dondurma  (20.03.19 13:10:06)
nişanlılık seviyesinde henüz siz diye hitap ediyorum. bi tek ablasıyla samimi bir ilişkim oldu için large large "baldız naptın yea" diyorum. onun dışında plan demeyelim de başlarda bi ilk isim + anne/baba derim gibi geliyor sonra o gevşekliği yakalayınca kendimde anne babaya dönerim gibi.

  • kablelvuku  (20.03.19 13:14:37)
anne, teyze, dayı, annane diyorum. babami kaybettigim icin baba demek icimden gelmiyor, sizli bizli konusup hitap etmekten kaciniyorum..

  • ozgur bir kusun hatirati  (20.03.19 13:15:05)
kendisi nasıl hitap ediyorsa o şekilde hitap etmeyi planlıyorum.

  • aquarium  (20.03.19 13:19:03)
hala siz diyorum ben , keşke başta anne,baba deseydim. her geçen gün daha zor oluyor.

  • bir ileti paylastim  (20.03.19 13:21:28)
Annecigim, babacigim diyorum ama babaanneye mesela babanne, anneanneye anane, dedeye de dedis diyorum. Cunku cok tontisler.

  • lamira  (20.03.19 13:49:39)
şu an herkese siz diyorum. henüz ileriki aşamaya geçemedim. tüm yakınlarına o ne derse onu demeyi planlıyorum. teyzeye teyze, ablaya abla gibi.
bu işin doğrusu kişi nasıl rahat ediyorsa odur.

  • elorelia  (20.03.19 13:54:02)
ekşi ortamında siz diyorum derim. ortamlarda denk gelince gııız derim. :D

anne desen ne olacak, baba desen ne olacak? demesen ne olacak? evlenince ağzıma geldiği gibi söylerim.
  • datnet  (20.03.19 14:08:13)
isim anne/ baba derim gibi
Diğer akrabalarına da ismi teyze/dayı/amca vs derim diye düşünüyorum

  • purplee  (20.03.19 14:17:14)
anne / baba derim. ama gercekten o sifati hakediyolarsa. haketmediklerini dusunursem siz derim, kendiminkilerden baskasina ana baba diyemiyorum diye sallarim

  • bugun hava gunluk gureslik  (20.03.19 16:17:16)
@damla sakızlı dondurma +1

ayşe/fatma anne, ahmet/mehmet baba şeklinde hitap ediyorum. Bunların yanında halen sizli bizli konuşuyorum. Halen alışamadım, benim için çok zor bu olay.
  • kraldan cok kralci  (20.03.19 16:38:57)
X anne, x baba demeyi çok yapay buldum. Hep anne / baba dedim. Ama hep "siz" diyerek konuştum, konuşuyorum. Annecim, babacım, demedim, diyemedim.
Teyze, amcalara da öyle.

Gerçi düşünüyorum da ben kendi rahmetli amcama da hep siz derdim, ki çok severdim kendisini. Bu biraz ailevi ilişkilere bağlı her halde.
  • SiyamkedisiZorro  (20.03.19 16:52:36)
X anne/baba çok yapay geldi bana nedense. Bu kadar tutulmuş olmasına şaşırdım.

Ben şu an için x teyze, y amca diyorum. Konuşurken de siz diyorum. Samimiyet arttıkça bakarız artık devamına.
  • chicha  (20.03.19 17:42:02)
x anne/baba.

kendi anne babamdan baskasina direk ana baba demek ters geliyor ve samimi gelmiyor. oturmuyor insanin agzina bir turlu.
  • cooperr  (20.03.19 17:52:07)
Oz annen baban olmayan kimseye anne baba deme derim. Zaten turkiyede ailelerden uzak duracan.seslenme bile :)

  • tunaktunaktun  (20.03.19 23:53:41)
direk olarak anne baba.

  • tantunisultansuleyman  (22.03.19 07:55:42)