bu tür videolar neden yasaklanmıyor?

youtube başta olmak üzere video paylaşım sitelerinde sayısız yüksek hızı, tehlikeli sürüşü ve trafikte seyreden diğer araçları taciz etmeyi özendirici video var. tamam, bu ülkede hukuk bazı kişilere işlemediği için ceza almıyorlar anladık. ama hiç olmazsa özellikle gençlerin düşünülerek yasaklanması gerekmez mi? örneğin bu videodaki şöförün veya aracın içindekilerinin bile çocukları, yeğenleri, yakınları,vs bunu izleyip gaza gelebilir!

www.youtube.com

Sen şimdiye kadar yasakla bir şeyin çözüldüğünü gördün mü?

  • bos gezenin bos ustasi  (20.03.19 11:27:16)
o plaka 06MHP01, Devlet Bahçeli'nin makam aracı. Arkasındaki Passat koruma aracı, muhtemelen arkasında da uzun bir konvoy var. FA plakalı Audi TBMM'nin resmi makam aracı. bunlar konya mitinginden dönen kafile.

bu tip insanların çevresi zaten genelde bunlara özeniyor. internete de yansıyor maalesef. videoları yasaklamak çözüm değil ne yazık ki...

bu vatandaş da devlet bey'in özel kalem müdürü imiş zaten, oradan düşün...
  • babilbaligi  (20.03.19 11:31:07 ~ 11:33:27)
Yasakla cozulebilen ya da kismen cozulebilen bir cok sey var, hatirlatirim.
Demokratik bir sistemde ozgurlukler kadar yasaklar da ideal toplumun bir parcasidir.
Yasak kelimesi kulaga hos gelmez sadece.
Bu mevzu ozelinde konuşmuyorum, "yasaklamayla olmaz" on kabulu icin konustum. Yasaklama veya kisitlama = ozgurluk kisitlama sabit bir esitlik degil.
  • stavro  (20.03.19 13:00:49)