Yurtdışından alışveriş ve vergi

Bu makineyi hatta komple bu seti almak istiyorum, daha doğrusu arkadaşım alsın gelirken getirsin istiyorum. Ama vergi ödemek istemiyorum, mümkün değil di mi bu durum?

www.amazon.de

gidip alıp valizine koyup getirirsen vergi falan ödemezsin.

ya da vergisi ödenmiş olarak alabilirsin. arada öyle çok bir fark yok
www.trendyol.com
  • babilbaligi  (20.03.19 10:20:52)
değil. postayla alırsan gümrük vergisi ödüyorsun oranın kdvsini düşüp yolluyor amazon.de. oradan alırsan da oranın kdvsini ödüyorsun gümrük ödemiyorsun.

  • argent dawn  (20.03.19 11:37:50 ~ 11:38:43)
@babilbaligi trendyoldakini gordum ama 3lu set alinca amazondaki toplam fiyat sadece kahve makinesine denk geliyor.

  • yaraticinick  (20.03.19 19:56:17)
@yaraticinick: zaten set almak istiyorsanız diğerleri trendyol'da da yok. parasıyla da alamıyorsunuz. en kolayı bavul içinde getirmek gibi görünüyor, gelen birini bulmaya çalışın.

  • babilbaligi  (20.03.19 20:45:17)
update:

www.hepsiburada.com

toplam 2200 lira civarına gelir. zaten amazon.de'de de 1800 lira. kargoydu gümrüktü kdv bilmemne derken o kadar fark olur diyip almak çok da mantıksız değil, uğraştığınıza değmez.
  • babilbaligi  (20.03.19 20:51:43)