[]

Avrupa, Kanada, Avustralya... gocmenlik isleri nasil oluyor?

Yasim 30, Ingilizce ogretmenliginde lisans, Yabanci Dil Olarak Turkce Ogretimi alaninda yuksek lisans yaptim. Daha once ABD'de bir universitede ve Turkiye'de birkac universitede Ingilizce okutmanlik yaptim ama bircok insan gibi ben de artik gelismis bir ulkede is bakiyorum. Romanya, Polonya da olur. Ogretmenlik de sart degil ama baska alanda bilgim ve deneyimim yok. Kriterlerim bu kadar dusuk, ne yapsam, nereden baslasam?
 
ilgili ulkelerin resmi gocmenlik sayfalarina bakarsin. kanada ve avustralya'nin sitelerinde her sey acik ve net.


  • baldur2  (20.03.19 13:58:17) 
nitelikli göçmen olarak avustralya ve kanadaya gidebilirsiniz. onların sayfalarına bakabilirsiniz arkadaşın dediği gibi.

onun dışında avrupada iş bulmadan gitmeniz ancak mülteci olarak olabilir. onun dışında avrupada iş bulmak istiyorsanız, indeed, linkedin gibi sitelere bakın, lakin ab çalışma izniniz olmadığından, şirketler de olanlara öncelik verdiğinden, ya çok iyi bir cv nizin olması gerek, ya da sizin gibisini bulamıyor olmaları gerek.

Amerika için de greencard çekilişine katılabilirsiniz.

ya da doktora yolunu seçebilirsiniz saydığınız ülkelerden birinde.
  • interview with the vampire  (20.03.19 14:03:35) 
mesleginize iliskin denklik kosullariniza bakmaniz uygun olur.
tr'den gelen bir ing. ogretmenini kabul etmeleri bazi sartlara bagli olabilir. bazi tanidiklar sertifika programlari bitirip, uluslararasi okullarda ing. ogretmenligi yapmaya hak kazandilardi.
bu yolla is olanaklarina, ilanlara vs. bakabilirsiniz. au'da, kanada'da, asya'da (tayland, cin, vs.), dogu avrupa'da boyle calisan tanislar oldu.
denklik yoluyla gocmenlik kanallarina da bakinabilirsiniz. ingiliz milletler toplulugu ulkeleri (au, nz, kanada, vs.) puanlama sistemiyle calisirlar. ne puan alacaginizi tartarak yol yordam belirleyebilirsiniz.
  • viva paulista  (20.03.19 14:35:46) 
ingilizce öğretmenliği asya ülkelerinde icra edebilirsiniz, ama genelde native english arıyorlar. taylandda bulunabilir, yapan eden insanlar okudum internetten


  • The_Lollok  (20.03.19 15:05:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.