[]

Tez Yazımı (Acil)

Merhabalar,
Bir arkadaşım adına soruyorum yanıtları o da okuyacak.

Apha-6 standartlarına uygun bir tez yazarken tezde yer alacak eşitliklerin (denklemlerin) hepsine bir numara vermek gerekiyor mu? Örnek (1.1), (1.2) gibi. Ya da sadece metin içinde atıfta bulunulacak eşitliklerde mi kullanacağız?

Teşekkürler.

Not: Gazi Üni Fen Bilimleri Enstitüsü

 
gazi'yi veya alpha-6'yi bilmiyorum ama ben de fen bilimleri enstitüsü mühendislik fakültesinde tez yazdım. atıfta bulanmadığım uzun denklemlere numara vermedim. hatta hoca önermişti, bunlara numara vermene gerek yok diye.


  • hayley williams ile evlenecek genc  (19.03.19 21:16:55 ~ 21:17:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.