[]

Bedelli esnasında sigortanın devam etmesi formülü ?

5 aydır bir kurumda çalışmaya başladım. Temmuzda bedelliye gidiyorum ve askerlik esnasında sigortamın yatması benim açımdan kritik öneme sahip.

Bunun yasalarda bir formülü var mıdır? ( bir çözümü varsa, çalıştığım kurum yardımcı olacağını söyledi)


 
21 günlük süreyi borçlanabilirsiniz. Ücretli izin alarak yani.


  • kablelvuku  (19.03.19 13:59:58) 
askerlik süresince sen zaten asker olduğundan devlet tarafından sigortalı olmuyor musun? yani ileride mesela emeklilik dönemlerinde insanlar askerliğini saydırıyor falan ya gün için o açıdan sordum. belki fikir olur diye.


  • baharat  (19.03.19 16:49:38) 
Askerlik vaktinde işyerinden yatan primi sgk emeklilik vaktinde dikkate almıyor, yatmış saymıyor. Çünkü çalışmanın fiili olma şartı var. Ama askerden sonra günlüğü 27,29 tl'den borçlanarak o aradaki boşluğu kapatabilirsin. Askerliğiniz sırasında neden priminizin yatması gerekiyor. Daha açık yazarsanız daha doğru öneriler almanız mümkün.


  • nihayet  (19.03.19 21:16:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.