Renkli kalemde ten rengini nasıl elde edebiliriz?

Evet arkadaşlar elimde 10lu renkli kalem var, bu gördüğümüz hiper gerçekçi renkli kalem çizimleri nasıl yapıyorlar, çünkü kuru kalemde renk çıkarmak çok zor, ten rengini nasıl verebilirim?

Turuncuyu beyaz kalemle istediğin ten rengine göre açabilir ya da kahveyle daha da koyu ten elde edebilirsin. Turuncun yoksa kırmızı ve sarı ile gidersin.

Edit: Ama kalemi kağıda değdirirken çok bastirma. Yumuşak ve hafif dokunuşlarla ince ince katlar şeklinde git. Misal ince bir tabaka turuncu geçtikten sonra uzerine beyaz/kahve geç ama cok ince yumuşak dokunuslarla. Bir tavsiye de parmagini devreye sokman. Parmağinla boyalari yayıp dağitabilirsin.
  • Amaranta ursula  (18.03.19 23:58:06 ~ 19.03.19 00:16:46)
Gördüğünüz hiper gerçekçi resimleri on renkle yapmıyorlar. Derwent gibi markaların yüzlerce renk ve ton seçeneği var, çeşit çeşit ten rengi de var.

  • kobuzchu kiz  (19.03.19 01:55:19)
10 renkle beklediğin sonucu almak gerçekten imkansıza yakın.
bu tarz işlerde her bölge için ayrı bir set kullanıyorlar.
mesela ten rengi için ayrı bir set, su renkleri için ayrı bir set, orman renkleri için ayrı bir set vs vs...
  • teritori  (19.03.19 09:18:50)