[]

İşten ayrılsın mı?

Bir arkadaşım der ki; 7 yıldır aynı şirkette çalışıyorum. Maaşım 3.000₺ +yemek+yol. 1998 sigorta girişliyim ve şu an işten çıkarsam tazminat almaya hakkım var. Seçim sonrası bu hak kaybedilecek söylentisi dolaşıyor. Yeni bir iş bulmadan işten ayrılmalı mıyım? Siz ne yapardınız? Teşekkürler.
 
iş ortamı rahatsa, mobbing veya çifkeflik yoksa, eve de yakınsa ve yükselme imkanın varsa değiştirmesin.
yok değilse ve maaşı yükseltebilecekse %30-40 kadar iş arasın, girince değiştirsin

  • KaraSakall  (18.03.19 19:53:38) 
maas yukseltme talebi olsun, min %20. kabul etmezlerse ihbar suresini kullanarak ciksin, is arasin o zaman zarfinda.


  • müptezel dostoyevski  (18.03.19 20:00:16) 
Seçim sonrası niye öyle bir şey olsun? Bana mantıklı gelmedi. Ama felaket tellalları haklıysa ve kriz iyice patlayacaksa işten çıkıp işe girememe ihtimali var.


  • nihayet  (18.03.19 20:19:48) 
Benzer durumdaydım. 7.5 yıl çalıştığım yerde artık hiçbir şey yapmadan maaş alır hale gelmiştim. Neredeyse en eski çalışan bendim. Onlarca kişi gelip gitti ben durdum.Ancak belli bir yerden sonra beni tükettiğini hissettim ve ayrılma kararı aldım. Ayrıldım ve sonra farklı bir işe girdim ve şu anda maaşım ödenmediği için tekrar iş arayışına başladım. Çoğu sektör gerçekten berbat durumda ve herkes çok şey yaptırmak isteyip az maaş vermek istiyor. Çok daha iyi şartlarda iş bulmak gerçekten zor özellikle de belli yaştan sonra. Konfor alanından uzaklaşma cesareti göstermek zor, ben gösterdim ve şu an mücadele hissi beni motive ediyor. Ancak ben ekonomik olarak çok kötü durumda değildim ve değilim. Bu süreci yaşamış birisi olarak devam etmesini öneririm, ben de tazminat aldım ve hiç dokunmadım. Düzenli ve mutlu bir iş olmadıktan sonra kenarda kaç paran olduğunun hiç önemi yok. Eğer orada çalışmayı omuzlarında bir yük gibi görüyorsa benim gördüğüm gibi ayrılsın derim, ama öyle bir ruh halinde değilse maaşı da düzenli yatıyorsa yerinden kıpırdamasın derim.


  • sethplay  (18.03.19 23:08:54) 
7 yildir ayni sirkette 3000 alan biri epey vasifsizdir, su ortamda is bulma ihtimali cok dusuk bence, is bulmadan ayrilmasin.


  • kassiopeia  (18.03.19 23:09:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.