[]

Menisküs yırtığı - Emar sonucu

Selamlar, diz ağrısı şikayetiyle doktora gittim emar sonucu ufak bir menisküs yırtığı var dedi. Birkaç basit diz hareketi ve hya-tendo diye bir ilaç önerdi ama biraz pahalı bir ilaç. Smith machineden kaynaklı bir sakatlık olduğunu düşünüyorum.

Sizin iyileşmesi için tavsiyeleriniz olur mu? Daha önce başından geçen ve tedavi gören oldu mu?

eksiup.com

 
İki dizinde de meniskus sorunu yasamis biri olarak konusuyorum.

O hareketleri kesinlikle yap, bacaklarini guclendirir. Ayrica bacak guclendiren diger hareketleri de yap. Boylelikle dizlerine cok yuk binmemis olur. İnsanlar meniskussuz de yasayabiliyorlar bacaklari yeterince gucluyse. 7 sene once ilk meniskus sorunum ciktiginda doktorun dediklerini yapsaydim bugun ameliyat olmak zorunda kalmamis olurudm.

Dizlerini bukup guc vererek yaptigin hareketleri yapmamani oneririm(squat vs) ama ne kadar uyrsin vilemem :)

O ilaci bilmiyorum ama muhtemelen kikirdaklari filan onardigi soylenen bir ilac. 2-3 sene benzer ilaclari kullandim faydasini gormedim. İclerinde agri kesici olabiliyor az da olsa, o agriyi aliyor biraz.

Gecmis olsun.
  • fakyoras  (18.03.19 19:45:04 ~ 19:45:42) 
Bacaklarını güçlendir +1.


  • influx  (18.03.19 19:54:18) 
anladığım kadarıyla antrenman yapan bir insansın. bacak egzersizlerine bakış açını değiştirmeni öneririm. muhtemelen sana uygun olmayan egzersizler yapıyorsun.


  • ucurulmamak umidiyle  (18.03.19 19:58:53) 
O zaman ben direkt bacak hareketlerine başlayayım :)
Zaten sporu bıraktım direkt bu olaydan sonra sadece düzenli yüzüyorum artık.

Hareketler de bu. Baya basit ama bunlar.

eksiup.com
eksiup.com


Bir de motosiklet kullanıyorum. Kullanırken gelen rüzgar ve soğuğun bu olatya zararı olur mu? Pek sanmıyorum ama.
  • six packsiz  (18.03.19 20:03:50) 
Prp tedavisi araştırın.


  • hepbiarayisicinde  (19.03.19 02:11:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.