Nikah işlemleri için gerekli evraklar?

Hangi evraklar gerekiyor nikah işlemleri için?
Bir de ben istanbul'dayım, nişanlım samsunda. böyle ayrı şehirlerden halledilebilir mi?
Bu kırtasiyelerden alınan evlilik dosyalarından kaç tane lazım? kişi başımı alınacak(iki tane), yoksa bir çifte bir dosya yeter mi?
Son olarak Sağlık raporunda neler isteniyor?

  • sourlemonade  (28.03.10 22:10:02)
asıl merak ettiğim mevzu sağlık raporunda ciğer filmi filan da isteniyor dediler, o doğrmu acaba?
bir de eğer farklı şehirlerden bir şekilde halledilemiyo mu başvuru işi?

  • teritori  (28.03.10 22:16:12)
Nikahın kıyılacağı ilçeye (merkez dahil) göre değişiyor. Zira bu durumu ben yaşamıştım. Bahçelievler istemedi Akciğer grafisi ama Bakırköy istemişti. Zira biz Bakırköy ilçesinde yapmıştık. Ayrıca ayrı ayrı rapor alma durumu olmuyor bildiğim kadarı ile. Bahsettiğiniz dosyadan almamıştık. Bütün belgeleri bir zarf içerisinde vermiştik.

  • Polizei  (28.03.10 22:52:00)
evlilik islemleri icin ikamet ettigin ilceye basvurulabiliyordu, yani adaylardan birisinin oturdugu ilceye basvuruluyodu 2 sene kadar once.

ssk'liysan saglik raporu bedava ve evet ayrica ciger filmi cektiriyorsun, ona da 10 lira veridydik sanirim. biz soyle yaptik saglik isini.
mahalledeki saglik ocagindan bir form aliyosun.
sonra ciger filmciden rapor aliyorsun.
tam tesekkullu hastaneden rapor aliyorsun. (kuledini goz hastanesi nde hallettiydik, cok kolay olduydu)
aldigin 2 raporu, saglik ocagina goturuyorsun ve onlar kagit islemini tamamliyor.

farkli il olayini bilmiyom.
  • pyro clustic flow  (28.03.10 23:05:38 ~ 23:06:55)
Geçen hafta evlenen biri olarak benden istenen ve yaptıklarımı madde madde yazayım:

1-Çifte ait vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nüfus Müdürlüğü'nden iki dakikada ve herhangi bir ücret ödemeden aldım)
2-Çiftlere ait 6 adet fotoğraf
3-Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi
4-Belediyenin yönlendirdiği sağlık ocağından sağlık raporu (herhangi bir ücret ödemeden alındı)
5-75 TL nüfus memuru nikah kıyma ve evlilik cüzdanı için para (veznede kredi kartıyla ödedim)
  • plastik turambar  (29.03.10 11:21:30)