[]

mikrodalga fırın / kemik suyu

Migros'tan aldığım kemik suyunu işyerinde içerken, mikrodalga'da ısıtıyorum. mikrodalga kemik suyunu bozar mı?
 
mikrodalga hiçbir besini bozmaz. yiyecek ve içecekteki suyu titreştirip ısınmasını sağlar sadece.


  • diffarentiationation  (18.03.19 13:12:43) 
Ek olarak yağı ve alkolü de titreştirip ısıtabilirmiş. Etanol, bitkisel ve hayvansal yağlarda su bulunmuyor ama bunları mikrodalgaya koyarsak ısınırlar, erirler.


  • diffarentiationation  (18.03.19 13:22:47) 
diffarentation; bir aralar mikrodalganın zararlı olduğundan bahsediyorlardı, yalan mıymış?


  • füt  (18.03.19 13:27:34) 
Kemik suyunun faydalı olması da mikrodalganın zararlı olması da yalan.


  • bos gezenin bos ustasi  (18.03.19 14:12:49) 
neden zararlı diyorlardı? benim bildiğim mikrodalga fırın, suyun rezonans frekansında mikro dalgalar gönderip titreştirerek ısı açığa çıkarır.

kemik suyu gayet faydalı bu arada, üstteki sallamış.
  • diffarentiationation  (19.03.19 05:06:06) 
bilmiyorum, diyorlardı işte.

kemik suyu +1

(kemiksuyu'ndan güzel isim olurmuş)
  • füt  (19.03.19 08:59:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.