[]

Dudak kenarlarında yara

Ne bu? 1 haftadır geçmedi, ağzımı açınca falan acıyor. Dudak kremi sürüyorum ama bi halta yaramadı. Başka bir şey sürmem gerekiyorsa ne süreyim?

Şöyle:
s3.eksiup.com

s3.eksiup.com

 
fotoyu açmayın korkunçlu.

vitamin eksikliğinden iyileşmiyor. bol bol meyve sebze yemelisin. özellikle c vitaminli olanları tercih et.
  • diffarentiationation  (17.03.19 23:36:47) 
@diffarentiationation dsakdopsakpo O kadar değil la inanmayın açabilirsiniz :D


  • eazy  (17.03.19 23:38:11 ~ 23:39:03) 
b12 eksikliğinden oluyor genelde. vazelin sür iyi gelir. düzgün beslen :)


  • tabirimekruh  (17.03.19 23:38:49) 
Bu bende de olmuştu. Doktor dönem dönem mevsim geçişlerinde olabileceğini hatta stresin de tetikleyici olduğunu deyip b vitamini hapı ve hamazinc adli bir krem vermisti. Birlikte kullaninca bu ikisini iyi geliyor.


  • Amaranta ursula  (17.03.19 23:44:35) 
"Cheilosis" veya "keylozis" olarak geçer. Üstteki arkadaşların dediği gibi genel manada özbakım eksikliğinden kaynaklanır (düzgün beslenmeme [ağırlıkla vit-B2 eksikliği], stresli bir dönemden geçme, alkolü fazla kaçırma, hepsinin bir arada olması vb).

İyi beslenip uyku düzeninizi oturtun, düzelecektir. İnat edip düzelmezse cildiye veya iç hastalıkları -hangisi size uygun gelirse- polikliniğine başvurabilirsiniz.
  • gonion  (17.03.19 23:45:31) 
Aynısı bende de oluyordu. Genelde grip üst solunum yolu enfeksiyonları öncesi veya sonrasında ortaya çıkıyor.
Bağışıklık sistemi düşüklüğünden oluyor. İyi beslen, uykunu al, mümkünse spor yap.
Bu arada herhangi bir krem işe yaramıyor boşuna kullanma bence.
  • filipis  (18.03.19 01:01:37) 
angular cheilitis dediğimiz şey bu. çok karbonhidratlı beslenme, şeker hastalığı gibi nedenleri de olabiliyor.


  • neverlose  (20.03.19 16:35:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.