Nasıl para biriktirebilirim?

Ödemelerimi yaptıktan sonra yaklaşık 2.000 TL param artıyor. Bu parayı nasıl değerlendirebilirim?

Kesinlikle altin alirdim

  • belki lazim olur  (17.03.19 18:21:34)
Tebe gidin konuşun hisse sepet altın yardımcı oluyorlar

  • photo85  (17.03.19 18:25:00)
Altin.

  • nick konusunda kararsizim  (17.03.19 18:28:21)
Altın alayım ev alayım gibi klasik türk mantığıyla hareket etmeyin. Risk alın. Mesela taksi plakası kiralayabilirsin. Bakarsın getirisi nedir ona göre devam eder veya vazgeçersin. Hisse senedi alıp iyi paralar kazanabilirsin. Geniş düşün.

  • Pertev nail  (17.03.19 18:48:05)
Kısa vadede bozdurmayacaksanız kesinlikle altın almalısınız.

  • siyah noktali film  (17.03.19 18:50:57)
2binlira ile taksi plakası kiralayın diyen değişikleri dikkate almayabilirsin.

  • tebrikler  (17.03.19 20:02:36)
buraya sorduğuna göre risk peşindesin demektir. altın maltın bence boş iş. ha alınmaz demiyorum ama buraya soruyorsan bi cesaret arıyorsun. bence her ay 500 kaadın 100 kaadını ucuz bir kripto paraya at derim. kalan 400'le de her ay belirlediğin bir hisse senedinden alım yap. holding, teknoloji, yiyecek içecek vs bildiğin bir sektör olabilir. mesela yaz gelmeye başladı. dondurma firmasından alım yapabilirsin. kalan 1500'ü de tabiki faize koy günlük ufak ufak getirsin.

  • error522  (17.03.19 20:42:30)
çil çil altın

  • ssiradanbirigibi  (17.03.19 21:21:18)
Direkt dolar alırdım ben. Yatırım tavsiyesi değildir...

  • dikensiztel  (17.03.19 21:38:40)
para biriktirmek mi istiyorsun yoksa yatırım yapmak mı istiyorsun? önce buna karar ver.

para biriktirmekse amaç yarısına dolar alıp dolar vadelide / yarısını da tl vadeli de tutabilirsin.
yatırım yapmaksa amaç; borsa da koklu sirketlerin hisselerine yatırım yapabilirsin.
  • nuisance  (17.03.19 21:40:43)