doktora başvuru ve kabulü nasıl oluyor?

1) yds 55 ales 60 şartı sağlayan nasıl bir yol izliyor?

2) mülakatın ağırlığı ne kadar önemli kabul edilmede?

“Tezli Yüksek Lisans ve Doktora programlarına giriş için; ALES sınav notunun %50’si, lisans veya yüksek lisans not ortalamasının %15’i, sınav puanının %25’i, yabancı dil (YDS veya eşdeğer puanın) puanının %10’nun ağırlıklı ortalaması hesaplanır. Ağırlıklı ortalaması Tezli Yüksek Lisans için 65, Doktora için 70 puanın altında olan ve giriş sınavına katılmayan aday programa kabul edilmez.”

MÜLAKAT İLE İLGİLİ BİLGİ YOK. AĞIRLIĞI VS? Sadece tarih bilgisi var.
  • asaf  (17.03.19 00:56:45)
sınav dediği giriş sınavı mı? Arş gör “bilim sınavı” tarzı öncü bir yazılı sınav değil mi?

  • asaf  (17.03.19 01:26:31)
Bazı yerler yazılı yapar, bazıları sözlü. Mülakat dediğiniz o işte.

  • evrim halkasi  (17.03.19 12:02:48)