Duvarda beyaz küf

Merhaba,

Yatak odamızda duvarda bir küf sorunumuz var. Binanın o cephesinde bir terleme sorunu var, düzenli olarak evi havalandırmazsanız duvarlarda nem oluşuyor. Kış boyunca hava soğuk olduğu için çok fazla havalandırmadık haliyle.

Bir yerde el büyüklüğünde bir alanın boyası kabarmıştı. Temizlikçi abla duvarları sileyim derken yanlışlıkla boyasının kırılıp dökülmesine sebep olmuş, altından bayağı çimento kısmı görünüyor, onun da üstünde beyaz tüy gibi küf çıkmaya başladı. Dün geceden beri sürekli çamaşır suyula silip kuruluyorum ama sürekli yeniden çıkıyor.

Odayı yeniden boyatmaya karar verdik ama 2 gün sonra tatile gidiyoruz. Dolayısıyla boya işi bir 10 gün beklemek zorunda. Bu süre zarfında geçici bir çözüm önerisi olan var mı?

O küfün kaynağını, yani rutubetin kaynağını bulup yok etmediğiniz sürece o küf orada olacak ve yapacağınız boyayı eninde sonunda kabartacaktır. Bir süre boyasız kalıp hava almasında fayda var.

  • Mirket  (16.03.19 22:24:29)