basvurmadigim halde sandik gorevlisi olmam

az once karakoldan aradilar (numarayi google'ladigimda karakol numarasi cikiyor) sandik gorevlisi olduguma dair. fakat ben herhangi bir basvuruda bulunmadim. boyle bir durum yasayan var mi?

o gun calistigimdan dolayi katilma sansim da yok iptali icin ne yapmam gerekiyor?

buna devlette “re’sen” görevlendirme deniyor. itiraz mümkün değil. hakimi ikna edebilirsen ve başka birini bulursan belki devredebilirsin. yoksa sağlam cezası var.

memursan bunlar geçerli.
  • alperz  (15.03.19 17:57:06)
ozel sektorde calisiyorum. karakoldaki arkadas dilekceyle ilce secim kuruluna basvurman gerekiyor dedi. yazdilar diye seve seve gorev almam mi gerekiyor yani? iptali zor mu diyorsun?

bir de 'sandik kurulu secmen uye olarak atanmis bulunmaktasiniz' diyor. bu partiden bagimsiz ysk gorevlisi olacagim anlamina geliyor degil mi?
  • seksli harf  (15.03.19 18:29:16)
Beni bi partide çalışan işgüzar tanıdıklarım yazmıştı. Haberim olmadan görevli olmuşum. Ama sıradan bi insanım ve parti işiydi yani. Gitmedim ben. Sadece gidip oyumu kullandım

  • Nature Works  (15.03.19 18:51:02)
gitmeyince yaptirimi yok mu? bence vardir.

bir de ysk gorevlendirmis beni parti gorevlisi falan olarak degil. ben mi yanlis anladim.

bu arada parti uyeligim de yok.
  • seksli harf  (15.03.19 19:06:59)
sandıkta görevli olanlardan biri sandık başkanıdır. sandık başkanı muhakkak devletin memurudur. onun dışında 3-4 kişi parti görevlisidir. partilere başvurular sonucu onlar ysk'ya bildirir falan. bir kişi vardır ki adı memur üyedir ama devlet memuru olmasına gerek yoktur. herhangi bir vatandaş olabilir. gitmemenin cezası olabilir, gidersen 150₺ gibi bir ücret alırsın.

ha neden hiç alakası olmayan birine vermişler, bilmiyorum. random vatandaş mı seçiyorlar? iptali için hakime gidiliyor. ama imkansız değil, yurtdışına gidiyor olacağım diyip iptal edenler gördüm. sizinki gayet geçerli bir sebep.
  • metrobus yoluna kacan angus  (15.03.19 21:55:30)
memur bulamadılarsa piyango sana çıkmış demek ki. kolay gelsin. işyerinden imzalı kaşeli bilmemneli bir şekilde "şu kimlik numaralı şu kişi firmamızın personeli olup şu tarihte mesaisi vardır" gibisinden bir yazı belki işine yarar. sen pazartesi ilçe seçim kuruluna git. anlat durumunu.

  • alperz  (16.03.19 10:02:03)
bir parti gorevlendirmesi degil yani yanlis anlamadim degil mi? ysk partiden bagimsiz gorevlendirmis?

  • seksli harf  (16.03.19 15:04:24)