[]

Depresyondaki muhabbet kuşu

Yeğenlerimin baktığı bir muhabbet kuşunu aldım onlardan. Çocuklardan 2 yaşında olan kuşa hayatı zindan etmişti, yavru da bir şey garibim. Üzülüp aldım.

1,5 aydır kuş kendine gelemedi ama bir türlü. Yaklaşınca titriyor, kaçıyor.

Aldığımdan beri kafesini kapatmadık neredeyse, eski yerinde hiç salınmıyordu diye. Ama ne bileyim bir türlü alışmadı.Elimle besleyerek ele alışsın diyorum korka korka elden yiyor, bitince tekrar kaçıyor.

Eskiden 10 yıl baktığım kuşu düşünüyorum bir de buna bakıyorum. Yani diğeri parmağa çıkma manyağıydı. Buna parmağımı uzatsam düşüp bayılacak nerdeyse. Elimle tutuyorum, bırakınca parmakta duruyor ama kafesini görür görmez hemen oraya kaçıyor. Kafes güvenli bölge.

Kafesi hep açık olmasına rağmen muhtar emmi gibi kapıda duruyor devamlı.

Nasıl alıştıracağız bu kuşu?

 
  • kitik  (15.03.19 15:53:05) 
yazdım youtube'a da. Özellikle ünalvlog kanalındaki videolara baktım, dediklerini de yaptım ama garibim kuş 1,5 ayda değişmedi hiç.


  • akatreil  (15.03.19 15:55:21) 
bıkıp usanmadan konuşman ve müzik eşliğinde dansa davet etmen lazım. Sesi seviyor bizimkisi, 2 gün bırakıp bir yere gidince küsüyor hemen.


  • legalize marijuana  (15.03.19 16:18:06) 
Önceki travmalarını atlatması zor oluyor maalesef. Köpeklerde de aynı durum vardır. Fazla üstüne düşme, zaman içinde bir nebze düzelir.


  • Mirket  (15.03.19 16:19:38) 
videoları izlemedim ama yemeği kaldırın sabah öğle akşam elinizle besleyin belki ufaktan alışır.
bir de şu www.juenpetmarket.com
oyuncaktan varsa alın bunu görünce nedense kuşlar kafayı yiyor çok seviyorlar.ele geliyolar hemen bunu görünce. denemekte fayda var :)
  • kitik  (15.03.19 16:23:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.