[]

Gümrük takılmaları ne durumda

Amazon.de den stabilo kalem sipariş edicem iki parça. Birisi 22 birisi 10 dolar. Gümrüğe takılır mı bunlar, hediye falan desem?
 
Belli bir sınırı geçince amazon otomatik ekliyor vergiyi diye biliyorum.


  • whoosie  (15.03.19 15:25:04) 
üst sınır 22 euro , bu iki kalem aynı anda mı şipariş verdin? ayrı ayrı mı?


  • xdenizx  (15.03.19 15:25:53) 
Aynı anda vereceğim ayrı versem kargolar ekleniyo pahalıya geliyo :/


  • tannis  (15.03.19 15:32:19) 
bi tane alsan kesin geçer derdim ama diğeri de 10 dolarmış, vergili öder alırsn en kötü


  • xdenizx  (15.03.19 15:41:15) 
adamlarla konuş üstüne daha az yazsın ya da parça parça göndersin.


  • legalize marijuana  (15.03.19 16:20:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.