[]

Ses kaydında arkadaki sesleri azaltma

Derslerin ses kaydını dinlerken hocanın sesi dışındaki sesler (arkaplandaki cızırtı vs. parazit sesler) beni rahatsız ediyor, bunları azaltmanın/yok etmenin bir yolu/programı var mı? Daha önceden kaydı alınmış sesler için konuşuyorum, bundan sonra alınacak kayıtlar için değil. Teşekkür ederim.
 
paran varsa gonder temizleyeyim. yoksa aratacagin kelime noise reduction software


  • alperz  (15.03.19 09:51:27) 
Audacity ile yapabiliyorsun biraz kurcalayıp öğren ses kayıtlarını yazıya dökmek için oldukça iyileştirebiliniyor


  • kararsızataletfilozofu  (15.03.19 10:52:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.