[]

israil devletinin dıışarıdan aldığı yahudi göçü

modern konjonktüre ve küreselleşmeye oldukça aykırı bir durum. ilk önce vice news de görmüştüm bu veriyi.son 10 yıldır ivmelenerek artmakta ve geçen yıl 60 bine yakın yahudi 'vaadedilmiş' topraklara geri dönmüş. bu insanların büyük çoğunluğu milyoner veya yaşadıkları yerlerde güç sahibi insanlar. teorileriniz alalım. bir ekleme daha yapmam gerek ayrıca kasten batı şeria tarafındaki settlementlere yerleşiyorlar.
 
bir paragrafta verdiğin bilgiler o kadar yanlış ki.. Konuyu daha iyi araştırmanı tavsiye ederim.
Sırasıyla:
Artan bir şey yok. 60 bin kişi de gelmedi. Doğru rakamı buradan okuyabilirsin: www.jpost.com
Buna Aliyah denir, wiki'de maddesi var, tarihsel gelişimini, rakamlarını okuyabilirsin.

Gelen insanlar İsrail tarafından bir yere yerleştirilmezler. İnsanlar maddi durumları, iş durumlarına göre istediği şehirde yaşar. İsrail'i toplama kampı mı sandınız? :) Batı Şeria'ya insanların yerleşmesi için başka teşvikler yapılıyor. Ucuz toprak, ev gibi. Oraya yerleşen İsrailliler de genelde aşırı muhafazakar, o işe gönüllü olan tipler.

Gelen insanlar milyoner ya da güç sahibi insanlar değil. İnsanlar ekonomik durumları kötü ise, gelecek kaygıları varsa İsrail'e sosyal güvence, daha iyi eğitim vs. için geliyorlar.
  • ebabil curnatasi  (15.03.19 05:26:40 ~ 05:27:25) 
Mesela sunlar da var: tanidik bir yahudi, esi oldurulunce colugu cocugu kapip israil'e kacmisti can korkusuna. Arap kani icmek icin gitmiyordurlar belki de.


  • allah yazdiysa bozsun  (15.03.19 13:20:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.