[]

lviv-kiev-istanbul

nerede yaşarsınız? aylık geliriniz her yerde 3bin usd.
 
ukrayna'da bulunmadım fakat hayatımı burada çürütmüş biri olarak bunu bilir bunu söylerim, istanbul yaşanacak yer değil. trafiği bitse suriyelisi bitmiyor. merkezi bir yerde otursanız kümes kadar evlere bir ton kira alıyorlar. dışarı çıkıyorsunuz, insanlar yürümüyor. kabus.


  • QweAsdZxc  (15.03.19 00:58:35 ~ 00:59:23) 
hepsini gördüm. istanbul'da yaşadım, kiev'de aralıksız bir ay bulunduğum oldu, lviv'e 5-6 kez gittim, toplamda orada da bir ay geçirmişimdir. net kiev.

istanbul'dan nefret ediyorum. lviv gezmek için güzel şehir de yaşamak istiyorsan kısa zamanda sıkabilir gibi... kiev'in mimarisi, sovyet mirası, canlılığı vs. daha çok hoşuma gidiyor benim. dinyeperinin akışına ölürüm kievim <3 <3
  • der meister  (15.03.19 01:02:47) 
Abi Ukrayna dışarıdan bakınca güzel müzel ama yaşanacak yer değil. Oraların bütün deliklerini, pisliğini biliyor sayılırım. Polisi polis değil, hastanesi hastane değil hasta olsan tedavi olasın gelmez, devlet daireleri ahıra dönmüş, otobüsü otobüs değil adamlar 2 adım atamamışlar hala ya. Belki burada da vardır böyle şeyler ama eminim oradaki kadar kolay yapılmıyordur ya da sıradan vatandaş ulaşamıyordur; çok ucuz bir miktara ehliyet alıyorsun sınav mınav yok, yine ucuz miktarlara el altından vatandaşlık alabiliyorsun kendini orada çalışıyor gösterebiliyorsun. Polise dolar verip istediğin kişinin başını belaya sokabiliyorsun. Böyle memleket mi olur aq ya :D

Gider gezerim tozarım ama hayatta yaşamam. İstanbul düşmanları az biraz yiyorsa gitsin yaşasın. İstanbul'un taşını toprağını öperim ya.
  • eazy  (15.03.19 01:14:10 ~ 01:18:31) 
@eazy, dayı niye laf çakıyon, seviyosan yaşa, yaşama mı dedik. ben de istanbul'dan nefret ediyorum. biliyorum ukrayna'nın ne kadar iğrenç bir yer olduğunu ama 3 bin dolarla kral gibi yaşarsın orada, o yüzden seçtim. istanbul'da büyük konuşmak gibi olmasın da hiçbir koşulda yaşamak istemem.


  • der meister  (15.03.19 01:26:23) 
Net kiev. Lviv gezmek için güzel o da max 3 gün uzun süre kalınmaz. Odessa yazın çok eğlenceli güzel ama kişin şehir sanki terk edilmiş gibi. Zap. Kharkiv zaten aman aman diyorum. Bu arada biz bir ara eşimle kiev de yasama olayini düşündük fakat İstanbul’da karar kıldık. İstanbul’un getirileri çok daha fazla.


  • monkey  (15.03.19 01:38:57) 
kiev


  • kanlakarisikyagmur  (15.03.19 07:49:20) 
3k usd ile istanbulda çok düzgün bir yerde yaşayabilirsin. kiev lviv diyenlere aldanma, ukrayna çöplüğünde heba olma. istanbulda paran varsa gayet güzel yaşayabiliyorsun.


  • mg3929  (15.03.19 09:07:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.