Güvercinler hakkında

Bugün 35 günlük bir yavru güvercin kurtardım kedilerin arasından..neyse özet geçeyim uçana kadar evde bakicam. Tecrübeli arkadaşım dedi ki antibiyotik niyetine sarımsak yuttur it boğazından bişi olmaz. Ya öyle yaptım ama hayvanın ağzından 1 saattir köpükler çıkıyor. Tam yutamadi mi ne oldu hıçkırık gibi minik sesler çıkıyor.
Kötü hissediyorum kendimi ;( napicam

Kedilerin arasından güvercin almak yanlış bir uygulama. Vahşi yaşama saygılı olmak gerek bence. Biri lokantada tabağını önünden alsa ne düşünürdün?

  • Mirket  (15.03.19 00:05:05)
Antibiyotik mikroplarla savaşıyor sorun yok

  • gatherer  (15.03.19 00:16:00)
yapabileceğin bişey yok, boğazına kaçmış da olabilir, acı gelmiş de.

kusabilirse kusar.

bütün verdin sanırım. ben bütün sarımsak yutamıyorum, hap gibi değil gitmiyor.
  • killerbee  (15.03.19 00:44:06 ~ 00:48:47)
Güvercinin boğazını hayal edip, insan boynunun çapı ile kuşunkini mukayese etmenin ardından bazı insanların augmentin (a.k.a agumentin) yutarken zorlandığını anımsamalıyız. Sonra verdiğimiz sarımsağın ebatı hakkında birkaç defa düşünmeliyiz.

  • Etanglement  (15.03.19 00:44:25)
Hayvanın derdi kendine yetmezmiş gibi bir de sarımsak yutturmuşsun. 35 günlük be. El insaf. İnşallah yaşar.

  • rakidabalikolsa  (15.03.19 02:23:01)
O değil de 35 günlük olduğunu nereden anladın, merak ettim.

  • habarbey  (15.03.19 02:44:23)
Umarım yaşar. Arkadaşınıza değil de veterinere danışsaydınız keşke. Eğer yaşarsa ben size yardımcı olurum özelden yazışalım

  • suicides underground  (15.03.19 07:37:50)
Yaşıyor sıkıntı yok.
@rakidabalikolsa yahu bu çok bilinen bir antibiyotik verme yontemiymis kuşlara. Her yerde var. Hayvan iyi sıkıntı yok.

@habarbey veteriner dedi 35 günlük diye

veteriner dedi 35 günlük diye

@suicidesunderground yaşıyor sıkıntı yok. Veterinere gittim gitmez miyim.

@etanglament küçük sarımsağı 3e böldüm yahu. Tabii ki tepmedim ağzına hepsini :)

@mirket ben o kedileri her gün salam sosislerle besliyorum merak etme sen :)
  • lost aci soyler  (15.03.19 09:17:16)
Çok iyi yapmışsın kedilerin elinden alarak.

Vahşi yaşam falan değil. Bizim müdahale ettiğimiz saçma sapan bir ortam var o yüzden eline koluna sağlık.

Sanki Afrika'da aslanın elinden ceylan aldın.
  • lisw  (15.03.19 10:00:14)
@lisw o kediler de muhtemelen yetmeyecekti ha. Oynuyolardi vura vura. Zaten her gün beslediğim mahalle kedileri. Kuş çok tatlı:)

  • lost aci soyler  (15.03.19 10:02:43)