marketler kolileri satıyor mu

marketler işleri bittiğinde kolileri atıyor mu, satıyor mu, kağıt toplayanlara mı veriyorlar, kaça satıyorlar? koli istiycem de eğer maddi getirisi varsa bunların ayıp etmiyelim.

ihale usülü satışa çıkartıyor, bim, a101 falan.

hatta kavgasını gördüm televizyonda, ihale alan adam; bim çalışanı müşteriye koli verdi diye saldırmıştı.

tabi elbet vermeyenler de vardır ufak ölçeki işletmelerde.
  • killerbee  (14.03.19 18:32:25 ~ 18:32:56)
Belirli günleri oluyor, hepsinin yanında kağıt atık yeri var. Oraya atıyorlar genelde. Kağıtçılar tabi işi bildiği için hemen damlıyorlar ama yetişirsen alabilirsin. Ben bir defasında direk rafa dizdikten sonra istemiştim 4-5 koli almıştım.

  • throw down the sword  (14.03.19 18:39:09)
2-3 gün önceden gidip durumu anlatırsan yardımcı olurlar.

  • Wasking  (14.03.19 19:07:39)
taşınırken şok markete rica etmiştik ayırmışlardı, özellikle sürekli gidip geldiğin kasiyeri vs. tanıdığın yerse yardımcı olurlar. Ama "şu gün mal geliyor akşam atıyoruz" dedikleri günün akşamı gitmen lazım işte.

  • nhk ni youkosu  (14.03.19 19:50:40)
bim'de market içinde topladıklarıı bir yer var. oradan ücretisiz alabiliyorsun. aynı şey metro markette de var. konum: ankara

  • helenart  (14.03.19 19:59:21)
Tasirinken çeşitli marketlerden koli istemiştim 3 5 tane istersen yardımcı olurlar

  • all girls dream  (14.03.19 20:06:51)
buyuk marketse depo kismina/mal giris cikis kismina dogru bak, genelde konteynerlere atarlar, guvenlik varsa onla da konusabilirsin

  • jedilance  (14.03.19 21:59:24)
bazı karton kolilerin depozitosu oluyor onları kendileri ayıklıyorlar bunun dışında kalanları ya atıyorlar ya da kağıt toplayanlara veriyorlar.
siz isteyin ellerinde varsa ucretsiz verirler genelde.

  • ezkaza  (14.03.19 23:32:34)