Yurtdısından iletişim (tekrar)

merhabalar efendim bendeniz denizcilik okuyan bi ogrenciyim ve staja cıkacagım
6 ay boyunca yurtdısında olucam
turkiyede ki ailem arkadaslarım yakınlarımla nasıl iletişim kurucagım hakkında bi arastırmaya girmeye calısıyorum
cep telefonumu kullanabilecegim geldi aklıma en basit şekilde
ama daha ucuza konusabilecegim bi yontem varsa da hakkında bilgi almak istiyorum
nereye gidecegim tam olarak belli değil
her yer olabilir yani bilginiz olan yerlere gore de yapıcagınız acıklamalar icin cok cok tesekkurler

sorumu tekrardan sordum cunku verilen yanıtlarda skype ve google voice secenekleri vardı
telefonum symbian destekli veya iphone olmadıgı icin skype secenegi iptal oldu
daha cok işte turkcellin indirimli tarifesi var kullanırsın
ankesorlu telefonlardan iletişim kurarsın
bazı şirketler var 0800lu numara arıyıp onların uzerinden iletişim kuruyosun ucuz falan gibi şeyler bekliyodum
yanıtlar pek işime yarar gelmedigi icin sorumu tekrar edip derdimi birazcık daha anlatmaya calıstım
gelicek yanıtlar icim şimdiden tekrardan tesekkurler
onceki yanıt verenlere de tekrardan tesekkurler :D

gelen yanıttan sonraki edit
gittigim yerlerde sadece limanda kalma ihtimalim olabilir bu sure icerisinde internet bulamazsam diye dusunuyorum
sehir gezersem tabii ki internet bulup internetle iletişim saglayabilirim

Vodafone'un tüm dünyadaki vodafonelularla indirimli konuşturan bir tarifesi vardı onu araştır.
Bir de yurtdışında olacaksın ama yurtdışında heryerde internet bulabilirsin. Cafe'lere gidersin falan. Tabii burada wireless'ı olan bir telefon almanı tavsiye ederim. Daha sonra kızacaksın skype dedim diye ama skype'ın hemen her telefona uygun yazılımı var. Yok denize açılacağım internet denizde yok diyorsan denizde cep telefonu da yok. Uydu telefonun da yoktur herhalde.

  • iamthewalrusulan  (28.03.10 15:36:05)
voipwise.com bir bak derim.

  • vampir akrep  (28.03.10 20:18:22)