iyi bir anlatici olmak

selam dostlar, sorum su. telefonda biriyle konustuktan sonra ne konustunuz sorusuna cevap veremiyorum cunku cogu aklimdan o an silinmis oluyor. ya da anlatirken sira karistirarak anlatiyorum. ya da is toplantisindan sonra nasil gecti neler konustunuz gibi sorulara cevap veremiyorum cunku neler konusuldugu o an aklima gelmiyor veya boluk porcuk geliyor. cok sıkıldım bu durumdan. nasil kurtilabilirim bilen var mi?

kitap okumakla alakali bence. bol kitap okudukça kendini daha net ifade edebilirsin.

  • lata  (13.03.19 19:38:06)
Ses kaydı al kendini degerlendire degerlendire ilerle. Şu an kendine dair düşüncen buysa, belki anlattigin insanların yüz ifadelerinden ya da başka tepkilerinden kötü anlattığını düşünüyor olacaksın, çünkü baştan buna odaklanmissin.

O yüzden önce kendi kendine. Bulabilirsen de bu denemelerinde ve değerlendirmelerinde sana eşlik edecek birini bul onunla da yap.
  • encokbenisevinnolur  (13.03.19 20:39:03)
hello dağınık zihinli kardeşim. aynı sorundan muzdaribim, dikkat eksikliği ile birleşen bu dağınık zihinli olma durumu iş hayatında sıkıntı yaratıyor cidden.

ben bunu not alma işinin bokunu çıkartarak yaşanabilir hale getirdim. biri bişey anlatmaya başladıysa anladıysam konu uzun, bi saniye diye durdurup cebimden ufak not defterimi çıkartıyor; fıtı fıtı not almaya başlıyorum. anahtar kelimelerle kısa kısa not alınca dağılmadan, önemli noktaları hatırlayabiliyorsun.
  • Jux  (13.03.19 20:47:33 ~ 20:47:49)