Domain aldıktan sonra site oluşturmak için ne yapmalı?

Kodlama falan bilmiyorum. Hazırs sitelerden kuracağım. Bunun için hosting almam gerekir mi?

Bir hosting hesabınızın olması gerekiyor. Domain ve Hostingi şöyle düşünebilirsiniz;

Domain, adresiniz. Bildiğiniz adres. Örneğin Esnaf Mahallesi, Alıç Sokağı, No:2, Merkez / Mardin gibi. Adresiniz bu. Fakat adreste ne var? Bir de ev, dükkan gibi bir şey olmalı ki adresin bir anlamı olsun. İşte onu da hosting ile sağlayacaksınız. Hosting hesabının içine, internet sitenize ilişkin bütün dosyalarınızı ekleyecek ve onları orada barındıracaksınız. Sizi arayanlar da adresinizden bulacak.

Kodlama bilmiyorsanız Wordpress sistemini tavsiye ederim. Kolaylıkla bir şeyler oluşturabilirsiniz. Fakat hoşunuza gitmeyen ufak tefek müdahaleler için yine bilen birinden yardım almanız gündeme gelebilir.

Kafanızı karıştırmak için söylemiyorum fakat domaininiz üzerinde SSL Sertifikası desteği olması da gerekecek. Çünkü diğer türlü Google sayfanıza pek değer vermeyecektir. Bu yüzden hosting alırken en azından ücretsiz SSL desteği ve kurulum yardımı olup olmadığını sorarak alın. Ayrıca Wordpress için hazırlanmış hosting paketlerini tercih edin, Wordpress için optimize edilmemiş farklı sunucularda siteniz pek hızlı çalışmayabilir.

Umarım yardımcı olur.

Bol şans.
  • lisw  (13.03.19 15:51:12)
bu arada domain aldığınız yer ufak bir hosting vermiş olabilir. basit site yapma araçları ve/veya şablonları olabilir. bir kurcalayın paneli.

  • denek hayatım  (13.03.19 17:13:37)